Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zniszczone pianino

Andrzej Paczkowski

Zniszczone pianino

27,91

 

Po śmierci kuzyna Chris postanawia zaopiekować się jego żoną, a swoją dawną przyjaciółką, Anną. Kobieta z dwojgiem dzieci, Edwardem i Elisabeth, przyjeżdża do ogromnej rodowej posiadłości w Kornwalii i zamieszkuje w niej na stałe. Ciężko chory na suchoty siedemnastoletni Edward gra cudownie na pianinie. Chris jest oczarowany chłopcem, są sobą zafascynowani, przyciąga ich do siebie niezrozumiała dla obu siła uczucia które boją się nazwać.

Rodzina Chrisa prowadzi jedną z największych firm uprawiających herbatę na Cejlonie i tam właśnie wysyła Chrisa matka, która postanawia zapobiec rodzinnemu skandalowi… Wkrótce do Chrisa dołącza Anna, ten jednak nieustannie wspomina jej syna.

Niezrozumiała siła, jaka przyciąga Chrisa do syna zakochanej w nim kobiety, sprawia, że pomiędzy Chrisem a Anną dochodzi do nieoczekiwanego zbliżenia, lecz ten widzi w twarzy Anny – Edwarda i jego uczucia do chłopaka stają się coraz bardziej niebezpieczne i poplątane. Trójkąt miłosny, który rodzi się między bohaterami, będzie miał tragiczne skutki.

Czy można kochać kogoś miłością czystą – platoniczną? Jak zachowa się Anna i rodzice Chrisa, kiedy jego prawdziwe uczucia wyjdą na jaw? Czy Chris zrozumie uczucia, które nim targają? Szaleństwo, jakie nastanie w duszy jednego z bohaterów, doprowadzi do katastrofy, o jakiej nikomu się nie śniło.

Miłość. Zazdrość. Zło. Zdrada. Brak spełnienia. Sekret. Szaleństwo. Bezsilność… Właśnie one wypełniają treść tej książki.

WasPos
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-829-0051-4

Liczba stron: 270

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...