Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żona winiarza

Kristin Harmel

Żona winiarza

7.4

(729 ocen) wspólnie z

39,90

 

Dom przy ulicy Amelie powraca w poruszającej opowieści rozgrywającej się w czasie II wojny światowej wśród winnic północnej Francji.

Szampania, 1940 rok. Gdy niemiecka inwazja stała się faktem, Ines właśnie została żoną Michaela, właściciela składu win Maison Chauveau. Zagrożenie staje się coraz bardziej realne, tym bardziej, że Michael ukrywa amunicję dla ruchu oporu. Ines obawia się, że zostaną zdemaskowani, choć zdaje sobie sprawę, że są osoby bardziej narażone niż ona. Docierają do nich bowiem pogłoski o Żydach odsyłanych na wschód. A Celine, w połowie żydówka, żona chef de cave popełnia opłakany w skutkach błąd, który sprawia, że oboje zmuszeni są zaryzykować życie, żeby ocalić tych, których kochają i firmę.

Nowy Jork, 2019 rok. Liv Kent właśnie została bez niczego, a tu na dodatek w odwiedziny przybywa do niej babcia francuskiego pochodzenia, która nalega, aby Liv razem z nią pojechała do Francji. Ekscentryczna staruszka ma bowiem cel – chce podzielić się z Liv tragiczną opowieścią sprzed lat. Przeszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą, gdy Liv wyrusza w podróż do Maison Chauveau. W jaki sposób połączą się ich losy?

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-813-9464-2

Tytuł oryginalny: The Winemaker's Wife

Liczba stron: 400

Świat Książki

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Wiktoria Orska

Polecam!

Przeczytałam ją jednym tchem. Rodzinne tajemnice, miłość i wojna, konsekwencje nieprzemyślanych decyzji, francuskie winnice i ulice Nowego Jorku. Kolejna niesamowita książka tej autorki. Polecam!

Faustyna Gradek

Plusy i minusy

Nie będę się tu jakoś bardzo rozpisywać o czym jest ta opowieść, wszak to możecie przeczytać w opisie książki. Ja za to wskażę co mi się podobało, a co niekoniecznie.

Plusy

- książka skonstruowana została tak, aby pokazać czytelnikowi dwa światy: lata 1940-1945 i klimat Francji w czasie II wojny światowej oraz rok 2019 i współczesny Nowy Jork

- bohaterowie, czyli Ines, Olivia, Edith i Celine, są wykreowani niebanalnie, wielowymiarowo, a co najważniejsze – prawdziwie, nie ma mowy o idealizacji, to są prawdziwe babeczki z krwi i kości, popełniające błędy, ale umiejące się do nich przyznać

- fabuła i akcji – wciągająca i skonstruowana tak, aby czytelnik ciągle pozostawał w napięciu i z niecierpliwością oczekiwał co będzie dalej

- język – czytałam oryginał, zatem mogę ocenić rzeczywiście styl autorki, a nie tłumaczenie – jasno, przejrzyście, a w częściach z lat 1940-1945 – język oddaje charakter tamtych czasów

Minusy

- brak – ta książka była po prostu fenomenalna ;)

Aleksandra

Zachwycona

Przepiękna, wzruszająca i poruszająca najczulsze struny duszy opowieść z historią II wojny światowej w tle. Jestem pod ogromnym wrażeniem właściwie wszystkiego, co tej książki dotyczy. Od języka, kreacji bohaterów, fabuły, tempa akcji po wątki historyczne. Autorka zrobiła to po prostu genialnie, nie mam słów, żeby to opisać. Zwyczajnie – jestem ZACHWYCONA!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...