Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

James Wyllie

Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

44,99 zł

2857

 

Margaret Himmler, Magda Goebbels, Carin i Emmy Goering, Ilse Hess, Lina Heydrich i Gerda Bormann
Jakie naprawdę były kobiety żyjące u boku nazistowskich zbrodniarzy?

Choć świat się rozpadał, one żyły w luksusie. Na ścianach w ich domach wisiały zrabowane dzieła sztuki, jadły owoce i warzywa z ogrodów uprawianych przy obozach koncentracyjny. Z drugiej strony tkwiły w nieudanych małżeństwach. Musiały znosić oszustwa i zdrady swoich mężów, zabójstwa, odrzucenie, a w końcu ubóstwo i uwięzienie.

Kobiety angażowały się w życie partii i musiały całkowicie podporządkować się sprawom hitlerowskiego państwa. Nie były jednak nieświadome czynów swoich mężczyzn. Często równie gorliwie wyznawały nazistowską ideologię i rywalizowały o pozycję. Wspierały wpływowych małżonków, zachęcały do działania, a nawet wskazywały im kierunek działań. Z zaangażowaniem pełniły reprezentacyjne role wzorowych nazistowskich córek, żon, matek, pierwszych dam.

„Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy” to historia, która daje szansę poznania motywacji kobiet i przywraca ich miejsce w tej niechlubnej historii.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-3251-2

Tytuł oryginalny: Nazi wives

Liczba stron: 368

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Tłumaczenie: Janusz Ochab

Audiobook

Anna Jarecka

Żony nazistów

To zawsze mężczyźni stoją na czele większości wydarzeń historycznych, ale nie zapominajmy, że u ich boku zawsze stoją kobiety. Kobiety, które nie zawsze jak się okazuje były tylko cieniami, często miały własne ambicje i zachęcały do działania swoich mężczyzn. Wiadomo też, że ich życie choć w luksusach, wcale nie było takie luksusowe. Musiały zmagać się z różnymi okrucieństwami, zdradami, a nawet skazywane były na więzienie, czy śmierć. Książka jest okazją do poznania prawdy o tamtym czasie. Jest niezwykle fascynująca i godna polecenia.
Jakub Madej

Polecam

Autor podjął się tematu istotnego z punktu widzenia historii. Zrobił porządny research i to widać. Na podstawie ogromnej liczby materiałów przedstawia historie i motywacje kobiet, które wybrały taki, a nie inny styl życia. Nie przytłacza informacjami, ale zaciekawia czytelnika i pozwala wejść w ten złowrogi i fascynujący świat nazistowski. Nie sposób się oderwać. Z całego serca polecam!
Kacper Kochanek

Warto

Lektura tej książki odsłoniła przede mną mało znany aspekt historyczny życia i obyczajowości niemieckiej pod rządami nazistów. Myślę, że warto przeczytać!
Cena pakietu

94,89 zł

5851

Cena pakietu

84,89 zł

5251

Cena pakietu

89,89 zł

5551

Cena pakietu

89,89 zł

5551

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...