Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zostać czy odejść. Toksyczny związek z osobą narcystyczną

Zostać czy odejść. Toksyczny związek z osobą narcystyczną

29,58

 

Skąd wiesz, czy jesteś w związku z narcyzem i co możesz z tym zrobić?

Narcyzm to współczesna epidemia i szybko się rozprzestrzenia. Narcyzi wydają się być piękni na zewnątrz i choć często odnoszą sukcesy, są również kontrolujący, manipulujący oraz pozbawieni empatii. Jeśli twoja druga połówka może być charyzmatyczna i czarująca w jednej chwili, a w następnej sprawia, że czujesz się rozczarowany, podenerwowany i wątpisz w siebie, możesz być związany z narcyzem. Ten niebezpieczny związek może powoli zrujnować twoje dobre samopoczucie, a ostatecznie twoje zdrowie psychiczne. Czasami odejście jest najzdrowszą opcją. Ale czasami wydaje się, że to nie jest opcja i możesz mieć ważne powody, by zostać – dla swoich dzieci, bezpieczeństwa finansowego, przekonań religijnych lub po prostu dlatego, że jesteś zakochany.

W „Zostać czy odejść” Dr Ramani Durvasula daje Ci narzędzia, które pomagają przestać popełniać te same błędy. Pokazuje, na co należy uważać i zapewnia wskazówki dotyczące radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ten rzetelny podręcznik przetrwania oparty jest na prawdziwym terenie patologicznego narcyzmu i zapewnia realistyczny plan poruszania się po tym krajobrazie i odzyskania swojego prawdziwego ja, znalezienia uzdrowienia i prowadzenia autentycznego i pełnego mocy życia. Niezależnie od tego, czy zostaniesz, czy odejdziesz.
„Zadowalające bliskie relacje wymagają – od obojga partnerów – umiejętności nawiązywania i utrzymywania intymności, empatii, otwartości oraz wzajemnej i responsywnej komunikacji. Narcyz po prostu nie może zapewnić tych podstawowych relacji. Ta książka jest ostatecznym przewodnikiem przetrwania dla tych, którzy muszą poruszać się po tym pełnym wyzwań uczuciowym krajobrazie i zawiera uczciwe spojrzenie na to, czego mogą się spodziewać i jak odzyskać siły”.
— Pamela Regan, Ph.D., autorka The Mating Game i Close Relationships

O Autorce
Doktor Ramani Durvasula, psycholożka kliniczna, prowadzi prywatną praktykę w Santa Monica w Kalifornii i jest profesorką psychologii na California State University w Los Angeles, gdzie w 2012 roku została wyróżniona za wybitne osiągnięcia. Jej badania nad zaburzeniami osobowości i zdrowiem od dziesięciu lat finansuje National Institutes of Health. Napisała You Are WHY You Eat: Change Your Food Attitude, Change Your Life, jest autorką szeroko recenzowanych artykułów i współautorką książek, wygłosiła wiele referatów na konferencjach naukowych. Doktor Durvasula jest współgospodynią programów Oxygen „My Shopping Addiction” [Jestem zakupoholiczką], występowała też w serialach kanałów Bravo, Lifetime Movie Network, National Geographic, History Channel, Discovery Science oraz Investigation Discovery. Jest komentatorką niemal wszystkich sieci telewizyjnych, radiowych i prasowych, udziela się także w Internecie. Magazyn „Muses and Visionaries” regularnie zamieszcza jej felietony w dziale „On the Couch with Dr. Ramani” [Na kozetce u doktor Ramani]. W badaniach i praktyce klinicznej zajmuje się głównie zaburzeniami osobowości, pracuje z kobietami i mężczyznami, którzy muszą sobie radzić z tymi problemami jako partnerzy, pracodawcy, rodzice i przyjaciele. Doktor Durvasula to wyjątkowa specjalistka w tej dziedzinie, wykładowczyni, klinicystka, badaczka, autorka, komentatorka i matka. Mieszka w Beverly Hills w Kalifornii wraz z dwiema córkami.

Bookolika
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67237-60-4

Liczba stron: 328

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...