Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zrównoważona logistyka

Monika Ziółko (red.)

Zrównoważona logistyka

43,42

 

Dotychczasowy rozwój cywilizacyjny jest oceniany jako bezrefleksyjny. Istotność skuteczności i efektywności ekonomiki działań stygmatyzuje postęp ludzkości jako zaborczego dominatora. Czas takiego podejścia na szczęście dla przyrody i ludzkości kończy się. Współcześnie poszukuje się rozwiązań bez negatywnych konsekwencji dla przyszłych pokoleń. Koncepcja „zrównoważonego rozwoju" stanowi taką harmonijną ścieżkę, respektując prawo do zaspokojenia aspiracji rozwojowych obecnej generacji bez ograniczenia praw przyszłych pokoleń do zaspokojenia ich potrzeb rozwojowych. Takie poszanowanie środowiska przyrodniczego jest implementowane w DNA organizacji w wielu obszarach funkcyjnych, w tym w logistyce.

Na polskim rynku wydawniczym brakuje zwartych pozycji, które prezentowałyby zagadnienia związane z zastosowaniem zrównoważonych rozwiązań w logistyce. Niniejsza publikacja wypełnia powstałą w tym obszarze lukę. Książka prezentuje praktyczne zastosowania koncepcji „zrównoważonego rozwoju" w zakresie ekodostaw, zrównoważonych łańcuchów dostaw, zielonego transportu, zrównoważonej mobilności miejskiej oraz ekoinnowacji w opakowalnictwie.

Istotnym walorem monografii jest prezentacja spektrum przejawów zrównoważonego rozwoju w reprezentacjach działań logistycznych widzianych oczami młodego pokolenia i ich mentorek. Publikacja ta jest unikatowym efektem współpracy studentów i naukowczyń. Jej wyjątkowość osadza się na oddaniu głosu pokoleniu, któremu przyświeca imperatyw odpowiedzialności za losy świata. Pokoleniu, które walczy o lepsze dziś i lepszą przyszłość dla siebie i ich następców.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-810-2689-5

Liczba stron: 194

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...