Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw jako przedmiot raportowania niefinansowego

Ryszard Kamiński

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw jako przedmiot raportowania niefinansowego

51,18

 

W monografii autor podjął jeden z najważniejszych współcześnie problemów związanych z relacjami pomiędzy przedsiębiorstwami a ich otoczeniem, tj. raportowania osiągnięć przedsiębiorstw szerokiemu spektrum interesariuszy. Podjęta problematyka jest szczególnie ważna ze względu na postępujący proces wdrażania do praktyki idei zrównoważonego rozwoju systemu społeczno-gospodarczego (w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym), zwłaszcza w sektorze przedsiębiorstw.
Książka wpisuje się w ten nurt poszukiwań naukowych i rozwiązań natury praktycznej, w tym regulacyjnej. Jest pracą kompleksową, w której referowane zagadnienia dotyczące współczesności przedstawione są na tle szerokiego kontekstu natury teoretycznej oraz, częściowo, w ujęciu historycznym.
Prezentowane zagadnienia ilustrowane są licznymi danymi pochodzącymi z wielu raportów i zestawień ukazujących badane kwestie nie tylko na obszarze Polski, lecz także w Europie i na świecie. Niewątpliwą wartością monografii jest pogłębione przedstawienie i analiza regulacji prawnych dotyczących sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej.

Autor prezentuje swoją opinię na temat tych rozwiązań, odnosząc się zwłaszcza do projektu nowej dyrektywy UE. Przeprowadza analizę regulacji prawnych, konfrontując swoją ocenę ze stanowiskiem innych autorów, a efektywność uregulowań ilustruje danymi pochodzącymi z praktyki.

PWE
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-208-2511-4

Liczba stron: 284

Format: 15.0x23.5cm

Cena detaliczna: 79,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...