Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zrozumieć autyzm Przewodnik dla rodziców

Jacqueline Roberts, Katrina Williams

Zrozumieć autyzm Przewodnik dla rodziców

27,42

 

Autorki książki "Zrozumieć autyzm" rzeczowo odpowiadają na pytania, z którymi zetknęły się podczas wieloletniej pracy z osobami z autyzmem i ich rodzinami. W przystępny sposób omawiają diagnozę oraz zachowania, które mogą się pojawić na kolejnych etapach rozwojowych, a także przedstawiają najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z problemami.

W ostatnich latach pojawiło się wiele badań na temat autyzmu i jego prawdopodobnych przyczyn oraz różnych interwencji terapeutycznych. Jednak rodzice, którzy dowiadują się o autyzmie dziecka, często mają problem, by odnaleźć się w ogromie wiedzy, i skarżą się, że trudno im dotrzeć do aktualnych i wiarygodnych źródeł informacji.

Profesor Katrina Williams zajmuje się konsultacją pediatryczną. Pracuje jako lekarz klinicysta, dyrektor instytucji pomocowej, pedagog i badacz specjalizujący się w problemach neurorozwojowych u dzieci. Od ponad 15 lat angażuje się w inicjatywy mające na celu rozwój nauki, syntezę wiedzy i promowanie jej w praktyce szczególnie w odniesieniu do autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych.

Profesor Jacqueline Roberts jest dyrektorem Autism Centre of Excellence na Griffith University w Australii. Ma 30-letnie doświadczenie w zakresie autyzmu. Pracowała w szkołach dla dzieci z autyzmem jako nauczyciel, logopeda i dyrektor, była również pracownikiem naukowym na kilku uniwersytetach, gdzie prowadziła projekty badawcze oraz wykłady poświęcone temu zaburzeniu. W 2013 roku otrzymała nagrodę Asia Pacific Autism Conference (APAC) za wybitne zasługi dla społeczności autystycznej.

Harmonia
Oprawa miękka

Cena detaliczna: 38,00 zł

Rok wydania: 2019

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...