Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zrozumieć konflikt w sobie

Engel Renata

Zrozumieć konflikt w sobie

7.5

(11 ocen) wspólnie z

30,62

 

Czytelnicy, którzy znają poprzednią książkę Renaty Engel Spotkanie z wewnętrzną prawdą, wiedzą już, że autorka jest nie tylko obdarzona darem jasnowidzenia, ale także rzadko spotykaną umiejętnością wspierania ludzi bezskutecznie usiłujących dotrzeć do zakamarków swojej duszy.
Nie dziwi zatem fakt, że nową książkę dedykuje wszystkim, którzy: posiadają wewnętrzną ciekawość i chęć eksperymentowania i poznawania swojej psychiki, jej nieodkrytych dotąd otchłani.
Chociaż często spotykamy ludzi udzielających „dobrych rad”, to życie wciąż przekonuje nas, że najtrudniej jest postawić diagnozę sobie samemu. Zwłaszcza, gdy uleczenia domaga się nasze wnętrze.
Jak pisze Renata Engel: pojawiające się w nas konflikty nie sprzyjają poczuciu szczęścia i stabilizacji emocjonalnej. Dlatego ważne jest ich rozpoznanie i zrozumienie, w jaki sposób powstają.
Dzięki lekturze nowej książki – Zrozumieć konflikt w sobie możemy nie tylko uświadomić sobie, co jest dla nas przeszkodą, dlaczego targają nami emocje, czemu ulegamy rezygnacji, a dokonane wybory wciąż nie przynoszą upragnionej satysfakcji.
Z tej czarnej dziury wyłoni się jednak coś bezcennego. Najważniejsze jest bowiem – światełko w tunelu…
Jeśli uda się nam połączyć zdarzenia, przypomnieć sobie pozornie nieistotne fakty, odtworzyć minione uczucia, wreszcie sięgnąć do skrytych marzeń, to mamy szansę złapać psychiczny oddech. I nawet, gdy nie uciekniemy od naprawdę trudnej codzienności, to rozwikłanie wewnętrznego konfliktu pozwoli zdobyć nowe siły, nową perspektywę i zupełnie nowe widzenie siebie – czyli zrobimy pierwszy krok w stronę lepszego jutra.

New Space
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-660-3435-8

Liczba stron: 130

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...