Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zrozumieć świat 1 Podręcznik Zasadnicza szkoła zawodowa

Szydłowska Urszula

Zrozumieć świat 1 Podręcznik Zasadnicza szkoła zawodowa

32,14

 

Praktyczny podręcznik, który - w oparciu o postulaty nauczycieli - łączy w jednym tomie kształcenie literackie i kulturowe z językowym.

Treści podręcznika uporządkowane zostały w czterech rozdziałach:
I. Dziwny jest ten świat;
II. Życie nie po tylko jest, by brać,
III. Historie warte poznania,
IV. Wyrazić słowem.

Dwa pierwsze rozdziały prezentują wielość i różnorodność tekstów kultury uporządkowanych na osi czasu i dodatkowo opatrzonych biogramami twórców. Niektóre teksty zostały podzielone na akapity i przygotowane do czytania ze zrozumieniem.

Trzeci rozdział przybliża prywatną i społeczną stronę życia pisarzy i poetów oraz poszukuje recepty na sukces zawodowy we współczesnych wywiadach z osobami, które go odniosły.

Czwarty rozdział, zawierający naukę o języku, prezentuje tematy, zagadnienia i ćwiczenia odnoszące się do różnych zawodów, specjalności i sytuacji. Uczeń korzystający z tej części książki przyswaja zachowania językowe niezbędne do poszukiwania pracy oraz właściwej komunikacji językowej z przyszłym szefem, klientami, współpracownikami.

Na końcu podręcznika umieszczone zostały podsumowania odnoszące się do poszczególnych epok, osie czasu, tabela rodzajów i gatunków literackich oraz słowniczek pojęć.

Atrakcyjna szata graficzna podkreśla merytoryczne założenia podręcznika.

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-267-2121-2

Liczba stron: 236

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 36,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...