Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zupa dobra na wszystko

Jolanta Naklicka-Kleser

Zupa dobra na wszystko

8.6

(7 ocen) wspólnie z

29,81

 

Zupa to klasyka polskiej kuchni. Dla wielu osób stanowi podstawę obiadu. Statystycznie jesteśmy jej prawdziwymi wielbicielami! Każdy Polak spożywa ponad 100 litrów zup rocznie!

Wszyscy niejednokrotnie słyszeliśmy od swoich babć i mam, że na przeziębienie lub złe samopoczucie lekarstwem jest rosół. Mówiono wręcz, że to danie ma magiczne właściwości. Oprócz zup mających na celu uśmierzenie choroby są też takie, które pozwolą się nam ochłodzić, rozgrzać, zregenerować, a nawet poprawią nasz humor!

„Zupa dobra na wszystko” to 100 autorskich przepisów Jolanty Naklickiej-Kleser, znanej z kuchni programu „Pytanie na śniadanie”.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-818-8007-7

Liczba stron: 244

Rebis

Format: 170x220mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Alicja Rak

Wyjątkowa

Lubię książki kucharskie, za którymi kryje się jakaś historia, wspomnienia. To już druga książka autorki zasilająca szeregi mojej domowej biblioteczki. Podobnie jak za pierwszym razem, teraz też jestem zachwycona. „Zupa dobra na wszystko" to źródło bezcennej wiedzy. Znajdziemy tutaj mnóstwo porad, dzięki którym smak zup będzie niepowtarzalny, skuszę się nawet na stwierdzenie- idealny. Ogromnym plusem są zdjęcia potraw, od których trudno oderwać wzrok. W książce Naklickiej-Kleser znajdziecie dziewięć rozdziałów, a wśród nich przepisy, które posegregowano według zastosowania. Idealny przepis na zupę w gorące lato, na deszczowe popołudnie, czy mroźną zimę- na każdą okazję... Kuchnią można, a wręcz trzeba się bawić. Poznawanie nowych smaków daje ogromną frajdę. Zagwarantujcie sobie odrobinę przyjemności!
Magdalena Borkowska

super!

„Zupa dobra na wszystko" pozwala nam na odrobinę szaleństwa w kwestii pierwszego dania. Jolanta Naklicka-Kleser to wyjątkowa kucharka, którą pamiętam z pewnego programu telewizyjnego. To nie jest książka, w której znajdziecie jedynie klasyczne, podstawowe przepisy. Fakt, faktem kilka takich też się znajdzie, ale poza tym, autorka uczy nas smakować zupełnie nowych i nieznanych rzeczy. Niektóre z nich zachęcają do podróży, aby zdobyć składniki o najwyższej jakości. Oczywiście, autorka nie wątpi w doskonałość klasyki. Skłania wręcz do tworzenia przetworów, które po czasie dają niesamowity smak naszym posiłkom. Jak dla mnie Pani Jola jest kucharskim wzorem. Bardzo chciałabym nauczyć się tak gotować, mieć tak oryginalne pomysły na kuchnię. Serdecznie polecam, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Monika Franczyk

Zupa dobra na wszystko

Ach, zupy zawsze mi się dobrze kojarzyły. Kiedy przyjeżdżałam do babci, to od razu częstowała mnie rosołem, kolejnego dnia, (to też polski klasyk!) była pomidorowa. Teraz babci już z nami nie ma, ale to właśnie dzięki niej moi najbliżsi mogą spróbować tego, jak gotowała. Jestem pewna, że nie zawsze wszystko idealnie odwzoruję jak ona, ale zawsze staram się robić to jak najlepiej. Cóż, myślę, że przepisów na klasyczne zupy nigdy nie będę chciała zmieniać. To jak babcia nauczyła mnie je robić, jest nie do przebicia, ale często mamy ochotę na coś nowego, nieznanego. Dlatego też zdecydowałam się na zakup tej książki i nie żałuję. Znalazłam tu wiele przepisów z użyciem składników, o których bym nawet nie pomyślała. Bardzo się cieszę, że na nią trafiłam. Myślę, że babcia byłaby ze mnie dumna : )

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...