Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zwiadowcy. Tom 4. Bitwa o Skandię

John Flanagan

Zwiadowcy. Tom 4. Bitwa o Skandię

8.1

(7135 ocen) wspólnie z

26,78

 

Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, cieszącej się od lat niesłabnącą popularnością młodszych i starszych fanów fantasy na całym świecie. Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evanlyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udaje się uciec z zimowej siedziby Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć odważny i sprytny, nie jest w stanie stawić czoła sześciu temudżeińskim napastnikom. Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Radość ze spotkania przyjaciół trwa jednak krótko. Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków, są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temudżeinów przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami – o ile oczywiście oberjarl Erak wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy... Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć siły i walczyć ramię w ramię przeciwko dzikim i walecznym Temudżeinom?

Jaguar
Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 384

Jaguar

Format: 135z200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...