Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zwierciadło duszy

Zwierciadło duszy

25,89

 

Zwierciadło duszy powstało z pragnienia autorki, by nazwać emocje towarzyszące jej w życiu codziennym i podczas pisania ikon. Stworzone przez nią wiersze są próbą znalezienia odpowiedzi na egzystencjalne pytania, które stawia sobie każdy człowiek. Są próbą nawiązania w sercu relacji z Bogiem oraz zrozumienia tak trudnych czasem stosunków międzyludzkich, także z najbliższymi.

W wierszach jest miejsce na kontemplację i namiętność i – tak jak w życiu – przeplatają się w nich różne rodzaje miłości: do Boga, do drugiego człowieka i do samego siebie.

 „Zza przyciemnianych okularów

Przygląda ci się Karciarz.

Z lekkim, ironicznym uśmiechem

Bezczelnie blefuje.

Patrząc, czy wyprowadzi cię z równowagi,

Zaciągając się dymem z papierosa,

Mówi „pas”…

 
Jego bystry umysł śledzi

Każdy twój ruch.

Co teraz rozg


Choć w środku cały się gotujesz,

Z lekkim uśmiechem

Zaczynasz kolejną partię

Gry zwanej życiem”.



Magdalena Barbara Ćwiklińska-Deryng – mieszka w podwarszawskim Brwinowie, od dwudziestu lat jest lekarzem weterynarii i na co dzień zajmuje się leczeniem domowych pupili: psów, kotów i innych milusińskich. W wolnych chwilach maluje obrazy, a spotkanie z mieszkającą na Litwie rodziną zainicjowało przygodę z pisaniem ikon. Interesuje się duchowością i teologią. Życie to dla niej pasja, która każdego dnia przynosi nowe doświadczenia. Jest osobą uczuciową i bardzo wrażliwą.

 

Pan Wydawca
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788367910125

Liczba stron: 88

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...