Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zwierzyniec

Jerzy Bralczyk

Zwierzyniec

7.5

(212 ocen) wspólnie z

39,99

 

Jerzy Bralczyk to jeden z najpopularniejszych polskich językoznawców którego zna praktycznie każdy.
„Zwierzyniec” to zbiór kilkudziesięciu felietonów na temat zwierząt żyjących w Polsce, od kleszcza po jelenia. Dowiemy się w nich dlaczego osoby naiwne kojarzą się z dzięciołami , a mądre ze starymi wróblami. Jednak to nie tylko książka do czytania i zachwycania się językowymi aluzjami ale także do oglądania. Teksty profesora zstały zilustrowane przez Zofię Różycką.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2950-5

Liczba stron: 304

Agora

Format: 18.0x22.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Jak mówić, żeby nas słuchano? - wykład prof. Bralczyka

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kinga Bałazy

pełna humoru

„Zwierzyniec „ to książka pełna humoru i ironii, jednak napisana w bardzo elegancki sposób, jak przystało na profesora Bralczyka. Opisuje on zwierzęta , zaczynając od najmniejszych zwierząt jak kleszcze czy chrząszcze , a kończąc na jeleniach. Książkę gorąco polecam!
Patrycja Maj

polecam!

Książkę polecam każdemu, oprócz cudownego języka używanego przez Pana profesora i jego językowych aluzji, możemy zobaczyć pięknie zilustrowaną książkę! Zachwyca mnie szczególnie okładka, będzie pięknie komponować się z resztą książek w mojej gablocie.
Wiktoria Michalska

warto poznać!

Jerzy Bralczyk to osoba którego twórczość powinien znać każdy! Jest to wybitny człowiek, niekwestionowany autorytet w dziedzinie słów! Jest on dla wzorem od czasów szkoły średniej, dzięki niemu zdecydowałam się na studia polonistyczne. Tym razem jednak mnie zaskoczył, nie spodziewałabym się po nim takiej tematyki felietonów. Jednak jestem jak najbardziej na tak!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...