Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zwinne zarządzanie zespołami projektowymi. Praktyki zwinne w tworzeniu wartości dla interesariuszy p

dr hab. inż. Alina Kozarkiewicz, dr inż. Paweł Paterek, prof. AGH

Zwinne zarządzanie zespołami projektowymi. Praktyki zwinne w tworzeniu wartości dla interesariuszy p

99,00

 

Autorzy dokonali przeglądu najważniejszych pojęć i koncepcji dotyczących zwinnego zarządzania zespołami, projektami i przedsiębiorstwami zorientowanymi projektowo.

Zakres pracy i jej struktura łączą omówienie problematyki zarządzania zwinnego – jego istoty, ewolucji, różnych perspektyw, praktyk zarządzania zwinnego oraz problematyki badawczej – tworzenia modelu konceptualnego, prowadzenia ilościowych i jakościowych badań naukowych nad zwinnością zespołów projektowych. Omówili przebieg oraz wyniki badań naukowych nad wpływem praktyk zwinnych na wartość dla interesariuszy, co może być inspiracją dla badaczy, szczególnie doktorantów i młodych pracowników naukowych.

Wszystko to powoduje, że obszar badawczy wybrany przez Autorów jest obszarem bardzo ciekawym i nowatorskim. Dotyczy on budowania zwinnego zespołu projektowego oraz wpływu tej zwinności na wartość dla różnych interesariuszy projektów systemów informatycznych. Rozważania Autorów mają charakter teoretyczny, poznawczy i empiryczny. Postawiono w nim bardzo ciekawe pytania i cele badawcze oraz sformułowano hipotezy, a co najważniejsze wyczerpująco i rzetelnie Autorzy odpowiedzieli na te pytania, osiągnęli cele i zweryfikowali hipotezy. Należy zaznaczyć, iż podjęty problem badawczy jest bardzo trudny i mocno zmienny, zwłaszcza biorąc pod uwagę zróżnicowanie projektów informatycznych i zespołów projektowych, a także dynamiczny rozwój technologii. (...)

Książka z pewnością będzie cenną pozycją dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych odbiorców nie tylko ze środowisk akademickich, ale i gospodarczych. Ponadto monografia może być także pomocna na specjalistycznych wykładach i ćwiczeniach dla studentów wszystkich uczelni, na których wykładane są przedmioty z informatyki, informatyki ekonomicznej, ekonomii czy zarządzania.

Prof. dr hab. Ewa Ziemba

C.H. Beck
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-819-8666-3

Tytuł oryginalny: B

Liczba stron: 251

Format: 165x238mm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...