Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów

Martin Widmark

Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów

7.1

(22 ocen) wspólnie z

22,54

 

Nowa przezabawna seria uwielbianego przez młodych czytelników Martina Widmarka, autora kultowych cykli o upiornej agentce Nelly Rapp i Biurze detektywistycznym Lassego i Mai.

Który dorosły nie chciałby znowu być dzieckiem, bez obowiązków i zobowiązań? A które dziecko nie chciałoby być starsze, aby robić wszystkie te zakazane rzeczy, które mogą robić dorośli? A jak by to było, gdyby te marzenia się spełniły? Cóż, rodzina Janssonów znajdzie na to odpowiedź, kiedy przez tydzień „będą żyć jak w bajce” – a może jednak jak w koszmarze?

Ich dni są wypełnione upartymi dorosłymi, którzy nie chcą iść do pracy lub do dentysty, nieodpowiednio zachowują się w autobusie czy na ważnych spotkaniach w pracy. Dzieci mają trudne zdanie, pilnując swoich rodziców, ale na szczęście ich nowi sąsiedzi znajdują się w tej samej sytuacji. Podczas gdy rodzice są skłonni do psot, dzieci korzystają z okazji, aby prowadzić dorosłe rozmowy przy grillu.

Ten pokręcony i pełen humoru portret rodzinny ukazuje zabawne podejście do ról i oczekiwań, dzięki czemu jest śmiesznie niezależnie od wieku. To ciepła opowieść z szalonymi i drastycznymi elementami, z którymi cała rodzina będzie mogła się zidentyfikować i wspólnie zaśmiewać się do rozpuku.

Mamania
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-663-2991-1

Tytuł oryginalny: En helt vanlig vecka med familjen Jansson

Liczba stron: 126

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...