Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żyć nadzieją

Praca zbiorowa

Żyć nadzieją

28,18

 

„Żyć nadzieją” – trzecia antologia internetowej grupy literackiej „Poezja”. Tym razem jest to antologia okolicznościowa ideą powstania której jest poetycki ukłon w stronę naszego wielkiego rodaka – papieża Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin. W projekcie udział wzięło 23 autorów pośród których są takie nazwiska jak: Anna Bednarek, Vito Castillo, Teresa Maria Ciodyk, Katarzyna Dominik, Cecylia Dziemińska, Maciej Hopfan, Mariusz Maciej, Jackiewicz-Borowczak, Agata Kozieł, Anna Liana, Elżbieta Monkiewicz, Danuta Józefa Murawska, Elżbieta Nowak, Łukasz Nowakowski, Paweł Pawłowicz, Jacek Pelian, Aleksandra Pietkiewicz, Anna Sobańska, Anna Sowa-Matalińska, Tamara Mariola Tarasek, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Krystyna Wajda, Stefan Michał Żarów. Słowo wstępne napisał administrator grupy – Jacek Pelian z Zelowa. Obok autorskich tekstów dodatkowym walorem książki jest galeria obrazów w której zamieszczone są wyjątkowe prace takich artystów jak: Jolanta Koźmin z Bolesławca, Urszula Musiała-Białowąs z Brzegu Dolnego, Bernadeta Pewniak z Koszalina, Antonio Rainone z Battipaglia (Włochy), Teresa Turkiewicz z Koszalina.

KryWaj
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-3807-5

Liczba stron: 240

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...