Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora

Ryszard Horowitz

Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora

7.8

(70 ocen) wspólnie z

48,93

Wciągająca opowieść o pokonaniu fatum, marzeniu o wolności i spełnionym amerykańskim śnie

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.

Znak
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2014-11-17

ISBN: 978-83-240-3183-2

Opracowanie graficzne
Maciej Buszewicz, Ryszard Horowitz

Liczba stron: 400

Znak

Format: 163 x 235

Cena detaliczna: 69,90 zł

Magdalena Grzebałkowska, autorka bestsellerowej książki „Beksińscy. Portret podwójny”

Życie Ryszarda Horowitza jest jak film Hitchcocka. Najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Dziecko ocalone z Auschwitz. Krakowski artysta, wielbiciel jazzu, przyjaciel Piwnicy pod Baranami. Dużo? Nie dla niego. A więc emigracja, studia w Stanach, praca u najlepszych fotografów i w najciekawszych agencjach reklamowych. Spełnienie marzeń? Może dla innych. Fotokompozycja to jego cel. I staje się jej mistrzem. Trudno oderwać się od autobiografii Ryszarda Horowitza, człowieka niejednoznacznego, który doprowadza czytelnika do śmiechu, łez i irytacji. Tak jak powinno być.

Spotkanie z Ryszardem Horowitzem w Polskim Radiu

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...