Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życiorysy ludzi z miasta

Michał Bąk

Życiorysy ludzi z miasta

3.4

(7 ocen) wspólnie z

37,99

 

KAŻDEGO DNIA MIJASZ NA ULICY KOGOŚ, KTO MA NIEPOWTARZALNĄ HISTORIĘ.

Mówi się, że to co jest godne uwagi, dzieje się daleko stąd, a warte uwagi i usłyszenia wyznania podejmują jedynie najwybitniejsi. Może jednak okazać się, że najwspanialsze historie mają do powiedzenia bohaterowie, którymi jesteśmy my sami, tu i teraz.

Oto życiorysy zwyczajnych ludzi, robią zakupy w dyskontach, podobnie jak ty płacą rachunki za prąd i jeżdżą pociągami. Każdego dnia mierzą się z wyzwaniami, o których warto posłuchać. W „Życiorysach ludzi z miasta” poznasz opowieści o osobach, którymi jesteśmy albo którymi możemy się stać.

Niejednoznaczne, zaskakujące i przewrotne. Każda historia jest zagadką, którą czytelnik będzie musiał rozwinąć samodzielnie. To wielowątkowy i błyskotliwy portret nas wszystkich, uświadomi jak pięknym fenomenem jest każde życie. Również twoje.

"Wyjaśnienie sekretu tego samobójstwa od początku było trudne, ale nikt chyba nie zakładał, że aż tak. Świat ma zbyt wiele tajemnic, a to jest jedna z nich. Zamknięte drzwi i zamek, do którego nie pasuje żaden klucz, którego nie może rozbroić żaden ślusarz. Drzwi mocarne, których nie da się wyważyć. Więc chyba lepiej będzie, jeśli to zostanie między nami.”

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-7447-4

Liczba stron: 356

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 37,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...