Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żyj dobrze, niczego nie żałuj Jak czerpać satysfakcję z własnych dokonań i nie rozpamiętywać utraconych szans

Goldsmith Marshall, Reiter Mark

Żyj dobrze, niczego nie żałuj Jak czerpać satysfakcję z własnych dokonań i nie rozpamiętywać utraconych szans

6.0

(2 oceny) wspólnie z

39,05

 

Oscylujemy w życiu między dwoma emocjonalnymi sprzecznościami. Na jednym biegunie znajduje się poczucie spełnienia, na drugim – żal. I to na nim zwykle się skupiamy. Kto nie zna bowiem dokuczliwego i doskwierającego – niekiedy latami – poczucia żalu z powodu niezrobienia czegoś, niewykorzystania jakiejś szansy, zawahania się przed podjęciem decyzji, która mogłaby zmienić nasze życie…

Kultowy coach prezesów największych światowych firm pokazuje, jak poradzić sobie z tym niszczącym poczuciem żalu, które nie pozwala nam z satysfakcją spojrzeć na nasze życie i cieszyć się swoimi osiągnięciami. Marshall Goldsmith uczy nas odpuszczać, przestać żałować niewykorzystanych okazji i zacząć skupiać się na budowaniu poczucia spełnienia – bez względu na wiek i etap życia.

Czerpiąc m.in. z filozofii buddyjskiej, wskazuje, że aby dobrze przejść przez życie – i nie odczuwać żalu – trzeba nauczyć się dobrze przeżywać każdy dzień i czerpać satysfakcję z samego działania, a nie tylko z jego rezultatu. Formułuje praktyczne rady i zaleca ćwiczenia, które pokazują nam, jak zmienić podejście i unikać choroby objawiającej się słowami: „Będę szczęśliwy, kiedy… ”.



Marshall Goldsmith to prawdziwy mistrz nakierowywania ludzi na zmiany. Książka Żyj dobrze, niczego nie żałuj jest podsumowaniem jego pracy, w której dzieli się swoimi metodami i doświadczeniem. Goldsmith doskonale rozumie, że sukces to poczucie życiowego spełnienia i – przy pełnym uznaniu, że każdy rozumie je inaczej – podarowuje nam kilkadziesiąt sprawdzonych wskazówek, które mogą nas do niego doprowadzić.

Książka zawiera zestaw ćwiczeń i pytań aktualnych na różnych etapach życia, może więc stać się naszym „coachem w kieszeni”. Może służyć jako kompas, który skutecznie pomoże nam odnaleźć północ wtedy, gdy zgubimy się w rozproszeniu codziennych aktywności. A wszystko po to, by poczucie spełnienia towarzyszyło nam zarówno na co dzień, jak i na końcu naszej podróży. Bo to ono jest źródłem energii do działania, tworzenia i osiągania sukcesu.
- dr Joanna Heidtman, trener i coach, Business Doctors

MT Biznes
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-823-1206-5

Tytuł oryginalny: The Earned Life: Lose Regret, Choose Fulfillment

Liczba stron: 384

Format: 14.1x21.8cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...