Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żyjąc niebezpiecznie Przygoda bycia sobą

Osho

Żyjąc niebezpiecznie Przygoda bycia sobą

7.5

(2 oceny) wspólnie z

26,00

 

Osho jest znany jako jeden z najbardziej prowokacyjnych nauczycieli naszych czasów. Ta książka, będąca kluczem do nauki rewolucyjnego credo o życiu niebezpiecznym to wyjątkowy wybór materiałów z jego improwizowanych rozmów z publicznością.Zgodnie z Osho, jedyną drogą na znalezienie siebie, na odkrycie kim naprawdę jesteśmy jest żyć ryzykownie odrzucając jakiekolwiek zasady i doktryny nakładające na nas „psychologiczne niewolnictwo”.„Połóż wszystko na szali. Bądź hazardzistą! Ryzykuj wszystko, ponieważnastępny moment nie jest pewny. Po co niepokój, po co się martwić?Żyj niebezpiecznie, radośnie, bez strachu, bez poczucia winy. Bez jakiejkolwiek obawy przed piekłem, albo jakimkolwiek pożądaniem nieba. Po prostu żyj".Niemal trzydzieści lat po śmierci OSHO, ten obrazoburczy przekaz ma coraz większą rzeszę odbiorców na całym świecie.Osho mówi, że poczucie bezpieczeństwa jest jedynie fikcją, którą staramy się stworzyć, ponieważ boimy się życia. Ani my sami, ani nikt inny nie jest w stanie zagwarantować nam pełni bezpieczeństwa, nawet jeśli zgodzimy się żyć biernie i konserwatywnie. Urodziliśmy się, żeby realizować swój potencjał, rozwijać dane nam talenty, używać naszej inteligencji. Podążając własną drogą będziemy musieli mierzyć się z różnymi sytuacjami. Jedne nas uskrzydlą, dostarczą radości, inne sprawią trudność. I jedne i drugie ? jeśli przestraszeni nie zamkniemy się przed nimi - poszerzą naszą świadomość, i wraz z upływem czasu ? pozwolą odczuwać coraz większą satysfakcję z życia.

Jeden Świat
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-896-3276-0

Tytuł oryginalny: Living Dangerously, by Osho

Liczba stron: 208

Format: 12.5x17.5cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...