Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cytadela - gra karciana

Cytadela - gra karciana

46,12

W Cytadeli wcielasz się w średniowiecznego władcę, który próbuje wybudować swoje miasto, zanim jego przeciwnicy ukończą swoje.

W Cytadeli wcielasz się w średniowiecznego władcę, który próbuje wybudować swoje miasto, zanim jego przeciwnicy ukończą swoje.

Powiększaj swoje miasto budując nowe dzielnice, ale pamiętaj o tym aby mądrze inwestować - niektóre dzielnice są warte więcej od innych, ale ich wybudowanie kosztuje więcej złota. Aby zarządzać miastem potrzeba jednak czegoś więcej niż tylko złota. Ogromny wpływ na rozwój miast mają Lordowie, Damy, szlachetnie urodzeni i inni mieszkańcy.
Gra zmienia się co turę, kiedy każdy gracz potajemnie wciela się w nową rolę - Zabójcy, Złodzieja, Magika, Króla, Biskupa, Kupca, Architekta lub Generała i otrzymuje władzę, która z tą rolą jest związana.

Ta edycja Cytadeli zawiera rozszerzenie Mroczne Miasto. Ten ekscytujący dodatek do gry zawiera 14 nowych fioletowych kart dzielnic i dodatkowy drewniany żeton króla.

Zawartość pudełka:
80 kart dzielnic (66+14)
18 kart postaci
8 kart pomocy
30 żetonów złota
1 pionek korony
instrukcja

Cena detaliczna: 89,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...