Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czy ręka pamięta Zabawa edukacyjna

Spychał Izabela

Czy ręka pamięta Zabawa edukacyjna

54,95

 

Opakowanie zawiera:
• Plansze demonstracyjne 2 szt.
• Plansze do rysowania wzorów 2 szt.
• Zestaw kart tematycznych 27 szt.
• Zestaw kart atematycznych 27 szt.
• Pisak

Kopiowane wzorów i obrazów jest ważnym treningiem prawej i lewej półkuli mózgu. Zaplanowanie ruchu rączki, czyli dokładne narysowanie zapamiętanego obrazka nie tylko ćwiczy precyzję dominującej ręki, ale silnie oddziałuje na poprawną artykulację dźwięków mowy.

Pamiętajcie Rodzice! Im sprawniejsze rączki Waszego dziecka, tym ładniejsza i dokładniejsza wymowa. Jeśli zauważycie, że maluch nie potrafi narysować wzorków, można pomóc mu, ucząc kolejnych elementów obrazów. Gdy etap nauki rysowania jest już zakończony, czas na zabawę trenującą pamięć!

Jak się bawić?
Wybieramy planszę z dwoma lub czterema polami oraz pasującą do niej planszę do rysowania. Na planszy układamy wybrane wcześniej obrazki, by po kilku sekundach odwrócić je tak, aby dziecko już ich nie widziało. Zadaniem malucha jest zapamiętanie wzorów, ich kolejności lub ułożenia w przestrzeni oraz narysowanie na swojej planszy tak samo. Wzorki można zmazywać miękką szmatką, a kartę używać wielokrotnie do innych kombinacji. Z zestawów kart można układać dowolne kompozycje, dlatego dziecko każdego dnia może na nowo pobudzać swoją pamięć.

„Czy ręka pamięta” przynosi wiele korzyści rozwojowych:
• Trenuje przetwarzanie obrazu widzianego na ruch w umyśle dziecka,
• Doskonale zwiększa pojemność pamięci,
• Ćwiczy uwagę i wydłuża koncentrację,
• Doskonali planowanie ruchowe dominującej ręki.

Integracja Plus
Liczba stron: 2

Format: 17.4x17.4

Cena detaliczna: 54,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...