Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dobble: Gdzie jest Dory?

Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves

Dobble: Gdzie jest Dory?

45,87

 

Tematyczna seria nawiązująca do bajki Disney Gdzie jest Dory, to wspaniała gra dla dzieci, dostosowana do tego, by najmłodsi grali samodzielnie, ale również na tyle elastyczna w swych zasadach, żeby dorośli mogli bez problemów dołączyć się do zabawy.

Każda karta zawiera po 6 symboli, ale tylko 1 z nich jest identyczny z symbolem na dowolnej innej karcie. Waszym zadaniem jest go odnaleźć! Powtarza się tylko jeden symbol, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić. (Często się zdarza, że nijak nie można go zauważyć.)

Ale na czym to polega?


W pudełku Dobble „Gdzie jest Dory” znajdziecie zasady do serii szybkich minigier, w których wszyscy gracze grają równocześnie.
- Ten, ten, no... Hank! Nie.... Sheldon!
Przykładowa gra - Prądy!

Przygotowanie do gry
Potasuj karty i połóż po 4 odkryte karty przed każdym dzieckiem oraz po 6 odkrytych kart przed każdym dorosłym. Na środku stołu połóż 1 odkrytą kartę. Pozostałe karty odłóż do pudełka. W zależności od wieku dziecka możecie zmieniać liczbę kart.

Cel gry.
Być pierwszą osobą, która ma przed sobą wyłącznie zakryte karty.

Jak grać?
Każdy gra w tym samym czasie. Na dany znak każdy z graczy musi odnaleźć symbol łączący jedną z jego odkrytych kart z kartą leżącą na środku stołu. Gdy go znajdzie i nazwie, odwraca swoją kartę. Będzie się liczyła do jego wyniku końcowego. Gra toczy się dalej w ten sam sposób.

Jak wygrać?
Gra kończy się w momencie, w którym pierwszy z graczy zakryje swoje wszystkie karty. W ten sposób wygrywa grę.

Dla utrudnienia zabawy symbole na kartach bywają obrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

REBEL
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Data pierwszego wydania:
2016-07-22

REBEL

Format: 130x130mm

Cena detaliczna: 69,95 zł

Prezentacja gry

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...