Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Droga do Rzymu

Ben Kane

Droga do Rzymu

7.5

(324 ocen) wspólnie z

34,93

Trzecia i ostatnia część bestsellerowej trylogii Bena Kane’a.

ZDRADA
Romulus i Tarkwiniusz – ocaleni żołnierze Zapomnianego Legionu, mają za sobą podróż przez pół świata. Teraz znów muszą walczyć dla Rzymu. Zostają wcieleni do legionów Cezara w Aleksandrii. Jako zbiegłym niewolnikom w razie wykrycia grozi im ukrzyżowanie. Komu będą mogli zaufać? Czy ich przyjaźń wytrzyma ciężką próbę?

SPISEK
Tymczasem w Rzymie Fabiola, siostra bliźniaczka Romulusa, musi stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kochanka Brutusa, uwiedziona przez jego wroga Marka Antoniusza, zostaje wciągnięta w spisek przeciwko Cezarowi. Mężczyźnie, którego uważa za swego ojca.

MORDERSTWO
Wydarzenia zmierzają nieuchronnie w kierunku fatalnego dnia Id Marcowych. Dla trójki bohaterów będzie to moment ostatecznego rozrachunku, który rozegra się na ogarniętych anarchią ulicach Rzymu. Czy rodzeństwo weźmie udział w zamachu na Cezara? A może stanie w jego obronie? I jaką rolę przyjdzie odegrać w tym wszystkim etruskiemu wróżbicie?

Ocaleni żołnierze Zapomnianego Legionu znów muszą walczyć dla Rzymu. Wydarzenia zmierzają nieuchronnie w kierunku fatalnego dnia Id Marcowych. Dla trójki bohaterów będzie to moment ostatecznego rozrachunku, który rozegra się na ogarniętych anarchią ulicach Rzymu.

Znak Horyzont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-29

ISBN: 978-83-240-3472-7

Liczba stron: 592

Znak Horyzont

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2016

Ciekawostki historyczne

Urodziłeś się w starożytnym Rzymie i przeżyłeś pierwszy rok? Brawo! Przed Tobą jeszcze jakieś dwadzieścia lat życia. Oczywiście nie znaczy to, że nie możesz zostać “sędziwym” sześćdziesięciolatkiem. Potrzebujesz jednak dużo szczęścia. I czy naprawdę warto, skoro starość to choroba. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Dla jednych plugawe i sprzeczne z prawem, dla innych praktyczne i uświęcone tradycją – kazirodztwo towarzyszyło ludzkości od zawsze. Występowało także w starożytnym Rzymie. Czy winić można wpływ zdegenerowanego Egiptu? A może było na odwrót i to Rzymianie wepchnęli Egipcjan w objęcia swoich braci i sióstr? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Dostarczały wszelkich przyjemności. Można było w nich poćwiczyć, oskrobać się z brudu, wymoczyć w gorącej wodzie, wymienić plotki czy podokazywać z kurtyzanami. Ale miały też swoją ciemną stronę… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...