Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piraci. Karaibska flota - gra planszowa

Piraci. Karaibska flota - gra planszowa

34,95

Zdobądź najwięcej złota i wygraj!

Gra przenosi nas w czasy, gdy morza opanowane były przez załogi okrętów pływających pod czarną banderą. Temat gry zaciekawi dzieci i dorosłych, a wielkie emocje towarzyszące grze pozwolą graczom wczuć się w role piratów grasujących po Karaibach.

Co piraci lubili najbardziej? Awantury? Rum? ZŁOTO! I właśnie złoto jest najważniejsze w tej grze! Wygra gracz, który zdobędzie go najwięcej. Aby osiągnąć cel, będziecie musieli rozbudowywać swoją piracką flotę. Macie do wyboru kilka rodzajów statków: od małych krypt po wielkie galeony.

Posiadane statki wysyłacie na łupieżcze wyprawy i w ten sposób gromadzicie złoto.
Podczas gry korzystać możecie z pomocy legendarnego Czarnobrodego, który dostarczy Wam dodatkowe skrzynie wypełnione złotem. Ale życie pirata nie było takie łatwe. Czyhać będzie na Was wiele niebezpieczeństw. Możecie paść ofiarą ataku olbrzymiego krakena, stracić statek na rzecz innego pirata lub przegrać grę w kości i stracić w ten sposób trochę złota.

Każdy element gry posiada niesamowity piracki klimat: czarne pudełko z symbolem piratów, karty z efektownymi ilustracjami i wyjątkowe kostki, które z pewnością Was zaskoczą. Są duże i posiadają wyżłobione pirackie symbole. Takich kostek nie znajdziecie w żadnej innej grze!

Gra dla dzieci od ósmego roku życia.

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...