Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miesięcznik ZNAK 825 (02/2024) - W kulturze ciągłej terapii

zbiorowy

Miesięcznik ZNAK 825 (02/2024) - W kulturze ciągłej terapii

26,99

 

W kulturze ciągłej terapii

Poradnikowe książki na topkach Empiku, Psychologia, którą warto znać na listach najczęściej słuchanych podcastów w 2023 r., ogromna popularność psychologizujących kont na Instagramie i TikToku. Trudno zaprzeczyć, że psychologia jest coraz bardziej „pop”. To zjawisko z jednej strony przyczynia się do usuwania tabu, jakim do niedawna było otoczone zdrowie psychiczne, sprawia, że stajemy się wrażliwsi na kryzysowe sytuacje i potrafimy na nie szybciej reagować, lepiej wiemy, jak dbać o swój dobrostan. Z drugiej jednak strony prowadzi do nadużywania diagnoz, szerzenia uproszczeń na temat funkcjonowania ludzkiej psychiki i popularności rzekomych specjalistów i specjalistek, którzy dają szybkie i proste odpowiedzi, korzystając z luk w regulacji zawodu i kapitalistycznych mechanizmów. Jak uniknąć pułapek poppsychologii? Czy każdy potrzebuje terapii? Do czego służą nam diagnozy psychiatryczne? W jaki sposób prowadzić mądrą psychoedukację? Odpowiadają: Michał Cichy, Bogdan de Barbaro, Kamil Fejfer oraz Katarzyna Prot-Klinger

Pogrom w Krakowie. Śledztwo Joanny Tokarskiej-Bakir

Społeczna historia pedofilii. Czemu nie dostrzegaliśmy zła?

Mark Fisher, czyli jak wyobraźnia ratuje nas przed kapitalizmem



Ponadto:

Dlaczego generacja Z masowo odchodzi z Kościoła?

Nowe opowiadanie Ishbel Szatrawskiej, autorki bestsellerowej Toni

Katarzyna Kasia o jednej z najważniejszych książek swojego dzieciństwa

Filmowe rekomendacje Diany Dąbrowskiej

Rysunkowy humor Oli Szmidy i Bardzo brzydkich rysunków

Miesięcznik Znak
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 112

Format: 200 x 272

Cena detaliczna: 26,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...