Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miesięcznik ZNAK 826 (03/2024) - Pokolenie sztucznej inteligencji

zbiorowy

Miesięcznik ZNAK 826 (03/2024) - Pokolenie sztucznej inteligencji

26,99

 

Pokolenie sztucznej inteligencji

Na naszych oczach dokonuje się technologiczna rewolucja. Świat cyfrowy nie tylko odpowiada na nasze potrzeby, ale kreując je, stwarza coś nowego – wraz z miejscami pracy, mediami, a także konfliktami politycznymi wychodzącymi poza przestrzeń czarnego ekranu. Sztuczna inteligencja, bohaterka licznych dzieł fikcji naukowej, jakkolwiek by się od nas różniła, jest naszą codziennością.

O ile dzisiejsi 30-latkowie pamiętają świat sprzed AI, o tyle pokolenie ich dzieci nie zna innej rzeczywistości. Dla nich pytanie o to, co zmieni sztuczna inteligencja, jest źle postawione – bo ona już tworzy codzienność, w której żyją. Doświadczenie cyfrowego pokolenia wydaje się znacznie ciekawsze, bo wzywa do zadania innych pytań: nie o to, czy sztuczną inteligencję można wykorzystać, ale raczej – jak mądrze z nią współpracować.

Jak nauczyć się higieny cyfrowej? Czy potrzebujemy wieku internetowej pełnoletniości? W jaki sposób ochronić prywatność przed ingerencją Big Techów? Dlaczego TikTok działa jak narkotyk? Jak wychować dziecko w epoce cyfrowej?

Odpowiadają: Jonathan Haidt, Eric Schmidt, Magdalena Bigaj, Sylwia Czubkowska, Nuria Selva Fernandez



Wojna w Gazie: Jak wyjść z błędnego koła antysemityzmu i islamofobii?

Oscary: Lustro, w którym odbijają się wszystkie spory USA

Nie chodzi tylko o zgodę. W poszukiwaniu nowej filozofii seksu



Bartosz Sadulski: Football Manager – gra, która niszczy i ratuje życie

Ale książka! Katarzyna Kubisiowska o swojej literackiej pigułce szczęścia

Filmowe rekomendacje Diany Dąbrowskiej

Rysunkowy humor Oli Szmidy i Bardzo brzydkich rysunków



 

Miesięcznik Znak
Oprawa miękka

Wydanie: I

Liczba stron: 112

Miesięcznik Znak

Format: 200 x 272

Cena detaliczna: 26,99 zł

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...