Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bogowie Olimpu

Bolek Joanna, Pitura Urszula

Bogowie Olimpu

39,90

 

Na wysokich i niedostępnych szczytach Olimpu mają siedzibę najwspanialsi bogowie, którzy chcą wpływać na losy ludzi. Gromowładny Zeus ściska w dłoni piorun, Hera otacza opieką rodziny, mądra Atena dba o ludzi rozważnych, a bóg wojny, Ares, szykuje się do bitwy. Mieszkańcy Hellady składają im wszystkim ofiary, prosząc o miłość, szczęście, bezpieczeństwo, odwagę, a nawet przebiegłość. Im wspanialsza ofiara, tym większa szansa, że prośby zostaną wysłuchane. Czy uda ci się zaskarbić przychylność bogów Olimpu?
Przekonaj się, odpowiadając na pytania! Bogowie Olimpu to gra quiz, która sprawi, że mitologia grecka nie będzie miała przed tobą tajemnic. Pytania wymagające odpowiedzi „prawda” lub „fałsz” pomogą ci przyswoić oraz utrwalić wiedzę w łatwy i przyjemny sposób.
Wespnij się na szczyt Olimpu i zapukaj do siedziby greckich bogów.

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 20-30 minut

Zielona Sowa
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: pierwsze

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...