Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kapitan Nauka Gra edukacyjna Ciało człowieka

Magdalena Jarzębowska

Kapitan Nauka Gra edukacyjna Ciało człowieka

34,72

 

Edukacyjna gra planszowa o ludzkim ciele
„Ciało człowieka” to porywająca gra planszowa łącząca elementy wyścigu, bitwy na refleks oraz quizu dotyczącego ludzkiego ciała.
Po co jest gęsia skórka i co to jest małżowina? – na te i wiele innych pytań można poznać odpowiedzi w czasie rozgrywki. Wszystko w imię zasady, aby przez zabawę rozwijać wiedzę i zainteresowania oraz kształcić przydatne dziecku umiejętności: refleks, spostrzegawczość i koncentrację.
Niezwykłe ciekawostki i zaskakujące fakty dotyczące organizmu człowieka
Gra „Ciało człowieka” to klasyczny wyścig, w którym wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Ruch graczy przyspieszają dwie rzeczy: udzielenie odpowiedzi na jedno z ponad 100 pytań związanych z ludzkim ciałem oraz wypatrzenie na planszy lub plakacie części ciała pokazanych na kartach obserwacyjnych. W skład gry wchodzą: duża plansza z rysunkami układów ludzkiego ciała, plakat z opisanymi częściami ciała, 55 kart z quizem oraz grą obserwacyjną, pionki i kostka.
Atrakcyjne i realistyczne rysunki Katarzyny Urbaniak ułatwiają dziecku przyswajanie wiedzy oraz są znakomitym odniesieniem i ilustracją do quizu znajdującego się na kartach.
Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.
Rozwój: przyroda, koncentracja, spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem.

Edgard
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: pierwsze

Format: 245x250mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...