Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

18 minut

Peter Bregman

18 minut

6.9

(30 ocen) wspólnie z

34,90

 

Jak często ci się zdarza, że pod koniec kolejnego długiego i nerwowego dnia zastanawiasz się, dlaczego tyle ważnych spraw nadal leży odłogiem? Pracujesz
tak ciężko, a czujesz się bezproduktywny i nieusatysfakcjonowany.

Peter Bregman, konsultant do spraw zarządzania, znany i ceniony autor „Harvard Business Review” obala mit, że wszystko da się zrobić. Proponuje jasny i prosty plan wykonania tego, co najważniejsze. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie rozpraszających przerw w działaniu jest zorganizowanie sobie produktywnych przerw, których wprowadzenie jest łatwe, a w dodatku zajmują one tylko osiemnaście minut dziennie!

Poznaj trzystopniowy proces ustalania hierarchii dziennych zadań: ustal plan na dany dzień, skup się na zadaniach co godzinę, sprawdź, jak spędziłeś czas.

› Rozpoznaj cztery czynniki: mocne strony, słabe strony, wyjątkowość i pasje – które tworzą podstawę twojego sukcesu i szczęścia... oraz gwarantują, że dobrze spędzisz czas.
› Skup się na jedynie pięciu rzeczach i odrzuć wszystko, co nie pasuje.
› Zamień typową listę zadań w system, który zapewnia, że każdy dzień przybliża cię do realizacji celów wyznaczonych na dany rok.
› Unikaj bezproduktywnego rozpraszania uwagi poprzez stworzenie produktywnych
sposobów odwracania uwagi.
› Trzymaj się najważniejszych spraw i sprawnie eliminuj czynniki, które grożą sabotowaniem twoich wysiłków.

„Koniecznie przeczytajcie tę książkę. Mądrość, skromność i umiejętność
opowiadania, które posiada Bregman, wyzierają z każdej strony tej perełki.
18 minut to najlepsza mieszanka poradnika biznesowego i osobistego,
jaki czytałem”.
Robert Sutton, profesor zarządzania Uniwersytetu Stanforda

Burda Publishing Polska
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-777-8781-6

Liczba stron: 288

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...