Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

50 prac ręcznych na lato

Grabowska-Piątek Marcelina

50 prac ręcznych na lato

8.0

(2 oceny) wspólnie z

39,99

 

50 prac ręcznych na lato to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką letnią: kwiatów, zwierzątek, lampionów, łódek, dekoracji domu i ogrodu oraz wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent. Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego:
– łatwe
– średnie
– trudne
Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Książka 50 prac ręcznych na lato proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej.

Książki z serii „Warsztaty plastyczne dla dzieci” uczą najmłodszych artystów i rzemieślników wykonywać własnym sumptem różnego rodzaju przydatne przedmioty, zabawki, ozdoby, dekoracje i dzieła sztuki. Na książkowych „Warsztatach” dzieci poznają różne techniki prac
plastycznych, począwszy od uprzestrzenniania papieru, a skończywszy na budowie prostych urządzeń, poprzez malowanie, mierzenie, cięcie, klejenie, szycie, lepienie, rzeźbienie, nawlekanie, splatanie. Dzieci uczą się wykorzystywać do prac plastycznych różnego rodzaju materiały – kartony, papiery, bibuły, tkaniny, płótna, drewno, drut, kamienie, plastik,
klej, farby, kredki, tasiemki, a także przedmioty z odzysku, butelki, opakowania, wieszaki, podarte ubrania i wiele innych. Książki organizujące twórcze warsztaty zbudowane są wokół atrakcyjnego tematu – wiosna, lato, zima, biżuteria, urządzenia – lub wokół konkretnej techniki – sztuka origami, technika malowania czy rzeźba. Tytuły z serii „Warsztaty
plastyczne dla dzieci” wydane są na najwyższym poziomie edytorskim.
Są nie tylko pięknymi książkami, są także doskonale opracowanymi poradnikami,
klarownie opisującymi i ilustrującymi etapy realizacji każdej pracy. Co niezwykle ważne, prace są na tyle proste do wykonania, a etapy ich realizacji tak jasno wytłumaczone, że większość z nich może być wykonana samodzielnie przez dzieci, bez pomocy dorosłych. Dodajmy
wreszcie, że książki tworzone są przez polskich artystów plastyków, co oznacza, że nawiązują one do bogatej polskiej tradycji ozdób okolicznościowych, rzemiosła i sztuki. Nie jest bez znaczenia, że korzystając z tych książek, czytelnik wspiera polską kulturę plastyczną.

Siedmioróg
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-779-1275-1

Liczba stron: 120

Format: 210x290mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...