Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

ABBA. Historia supergrupy

Carl Magnus Palm

ABBA. Historia supergrupy

7.6

(38 ocen) wspólnie z

54,90

 

Autor opowiada ekscytującą historię o ludziach, którzy tworzyli supergrupę, o ich pochodzeniu, muzycznych wpływach i osobistych demonach. Śledzi losy Agnethy, Björna, Benny’ego i Fridy od lat dzieciństwa aż po dzień dzisiejszy - ich drogę na szczyt, małżeństwa, osobiste problemy i ostatnie lata zespołu. Kreśli również portret barwnego i kontrowersyjnego menedżera, Stikkana Andersona, który miał odwagę uwierzyć, że świat jest gotów na szwedzki zespół pop, podczas gdy cała branża muzyczna śmiała się z niego za plecami.
Dzięki tej książce można uchylić rąbka tajemnicy, wniknąć za barwną fasadę i dowiedzieć się, jacy naprawdę byli twórcy niezapomnianych przebojów "Mamma mia", "Money, money, money" czy "Waterloo", które stały się pełnoprawnym bohaterem musicalu "Mamma mia" zekranizowanego przez Phyllidę Lloyd z Pierce’em Brosnanem i Meryl Streep. Zwłaszcza że autor dokonał niemożliwego: przeprowadził wywiady z wszystkimi członkami legendarnej grupy.
„Autorowi udała się trudna sztuka wydobycia całej złożoności Abby poprzez stworzenie świetnych, wnikliwych biografii jej członków, a zarazem ukazanie kawałka historii muzyki pop” - „Sunday Times”
Carl Magnus Palm urodził się w Sztokholmie w 1965 roku. Od piętnastu lat zajmuje się Abbą, pisze o zespole i wydał na jego temat wiele książek. Jest ekspertem w temacie Abby i konsultantem wytwórni fonograficznej Polar Music wydającej muzykę zespołu. "Abba: the story" jest znacznie rozszerzonym i wzbogaconym wydaniem książki "Bright Lights, Dark Shadows: The Real Story of Abba", która w 2002 została książką roku „Timesa”.
"Babcia musiała ciężko pracować na nasze utrzymanie. Byłyśmy kiepsko sytuowane. Byłam tak zwanym dzieckiem z kluczem na szyi i właściwie nie miałam za dużo koleżanek. Raczej izolowałam się od innych" - Frida o swoim dzieciństwie
"Niewiarygodne, że festiwal szlagierów był tak postrzegany w Anglii: No tak, teraz wygrali, więc potem będą skończeni" - Björn o wysiłkach zespołu, by traktowano go poważnie po sukcesie "Waterloo"
"Gdyby odjęło się Fridę i Agnethę i kazało śpiewać dwóm innym dziewczynom, brzmienie Abby zniknęłoby w jednej chwili. Ich głosy były absolutnie najważniejszą częścią naszego obrazu dźwiękowego" - Benny o wokalistkach Abby
"Problemy się nawarstwiały. W małżeństwie nie czułam się wolna. Raczej zamknięta, zamurowana. Miłość po prostu się skończyła i ścieraliśmy się ze sobą" - Agnetha o rozwodzie z Björnem
"Dostali każdy grosz, jaki im się należał. Na tym świecie niewdzięczność to normalna rzecz" - Stikkan Anderson o sporze finansowym z Abbą

Rebis
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-11-05

ISBN: 978-83-751-0990-0

Tytuł oryginalny: Abba-The Story

Liczba stron: 488

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Robert Kędzierski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...