Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Adelaide

Adelaide

29,69

 

„Pięknie napisana i głęboko przeżyta opowieść o tym, co to znaczy kochać i być kochanym.” Jill Santopolo Jest w stanie zrobić dla niego wszystko. W końcu to Ten Jedyny. Ale czy warto stracić siebie w imię miłości? Adelaide Williams ma dwadzieścia sześć lat, a jej życie można podzielić na dwie części: "Przed Rorym Hughesem i "Po Rorym". To jej przeznaczenie. Przecież kiedy się poznali, poczuła to. To on, to musi być on i zrobi wszystko, żeby był szczęśliwy. Rory ma na ten temat inne zdanie. Czy odpisuje na jej wiadomości? Dotrzymuje słowa? Mówi o ich wspólnej przyszłości? Czasami. Rzadko. Nie. Nigdy. Ale kiedy się uśmiecha, cały świat wypełnia się blaskiem. Kiedy Rory'ego dotyka niespodziewana tragedia, Adelaide robi wszystko, co w jej mocy, żeby go wspierać - nawet jeśli to oznacza, że sama kompletnie się przy tym zatraci. Adelaide nie obudziła się tego ranka z myślą, że uczyni go swoim ostatnim. To niedorzeczne. Adelaide to odważna historia o stracie. O komforcie psychicznym, który tak trudno sobie zapewnić. I wreszcie o tym, jak to jest być młodą i zakochaną - w przyjaciołach, mieście oraz osobie, która nie potrafi i nie może odwzajemnić twojej miłości. Nominacja w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2023 w kategorii Debiut.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788328728059

Tytuł oryginalny: Adelaide

Liczba stron: 384

Format: 13.0x20.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...