Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Agresywne szachy Część 2 Podręcznik walki

Jacob Aagaard

Agresywne szachy Część 2 Podręcznik walki

8.0

(3 oceny) wspólnie z

42,60

 

Jacob Aagaard (ur. 1973) to duński arcymistrz mieszkający w Szkocji. Uważany za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy i trenerów szachowych. Uczeń „guru” szachowych trenerów Marka Dworeckiego. Trenuje z sukcesami zarówno amatorów, jak i arcymistrzów. Jego największym sukcesem było zdobycie w 2007 r. mistrzostwa Wielkiej Brytanii.

„Agresywne szachy 2. Podręcznik walki” – to drugi tom światowego bestsellera poświęconego zagadnieniu ataku w szachach. W tym tomie Aagaard pokazuje typową grę figurową przy ataku, typową grę pionkami (tworzenie słabości, ofiary pionków, szturmy), a także intuicyjny atak – zagadnienie, które przy obecnym, co raz krótszym czasie do namysłu dla szachistów, jest kluczowe dla odniesienia sukcesów w szachach.

„Każda strona w książce zawiera interesujący materiał. Wręcz pożera się go wzrokiem. To nie jest tylko moja opinia. Książka zasłużenie uważana jest za kandydata do nagrody „Książka roku” przyznawanej przez Brytyjską Szachową Federację.”

Sean Marsh, „Chess magazine”

Aagaard ma swoje zdanie. Czasem jego opinie są kontrowersyjne, ale co ważniejsze, znalazł on oryginalne idée, które pozwalają zrozumieć atakującą grę. To jest ten wypadek, w którym komputerowe programy zostały użyte po to, aby wydobyć piękno z gry. Aagaard nie jest jednak niewolnikiem komputera, gdy jest taka potrzeba potrafi mieć inne zdanie niż maszyna. Krótko mówiąc: gratulacje dla Aagaarda i wydawcy.

Arcymistrz Daniel King i Ronan Bennett, przyznając „Agresywnym Szachom 2” tytuł książki roku Guardian Book.

„Agresywne szachy 2” zawierają dużo dobrych ćwiczeń, ale nie tylko. Książka jest również znakomitą rozrywką. Aagaard jest dobry w znajdowaniu nowego materiału, a więc praktycznie nie ma w tej książce przykładów znanych z innych publikacji. Największą wartość książka ma dla tych, którzy chcą zrozumieć sytuację, w których atak jest niepowstrzymany, a także te, w których decyduje dynamika.

Trudno znaleźć coś co można byłoby w tej książce krytykować. No może poziom trudności zadań, z których części nie mogłem rozwiązać.

Najlepsza książka Aagaarda!

Arcymistrz Peter Heine Nielsen, Skakbladet

Penelopa
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-629-0854-7

Tytuł oryginalny: Attacking manual 2

Liczba stron: 502

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 63,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...