Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alpy Wschodnie. 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury

Alpy Wschodnie. 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury

64,50

 


W przewodniku opisujemy drogi, które uznaliśmy za piękne i interesujące. Rzecz jasna inspirowaliśmy się przy tym także stosowną literaturą alpejską. Stąd w książce znalazło się wiele klasyków, które pokolenia autorów piszących o Alpach określały, na ogół słusznie, jako wybitne.

Przewodnik obejmuje różnorodny wybór atrakcyjnych dróg wysokogórskich. Oferta jest szeroka: od dość łatwych szlaków po bardzo wymagające, dzięki czemu alpiniści o najrozmaitszych upodobaniach mogą z niej czerpać pomysły na wiele dni górskiej przygody. Przy czym podjęliśmy tu swoistą walkę z wiatrakami, czyli próbę opisu tras w nieustannie zmieniającym się górskim świecie — przeobrażeniom uległy choćby lodowce, co częściowo wymusiło zmianę przebiegu niektórych dróg. Jako autorzy tego przewodnika, by dochować należytej staranności, stanowczo apelujemy do wszystkich wspinaczy o odpowiedzialność na etapie planowania tras i w czasie ich pokonywania.

Bogactwo atrakcyjnych dróg zachęca do łączenia poszczególnych linii w jedną długą trasę, co staje się okazją do wielodniowego pobytu w górach. W naszych opisach tras zwracamy szczególną uwagę na taką możliwość.

Bezdroża
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-6985-6

Liczba stron: 468

Format: 15.5x21.0cm

Cena detaliczna: 129,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...