Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alpy Zachodnie. 30 wielodniowych tras trekkingowych

Alpy Zachodnie. 30 wielodniowych tras trekkingowych

39,50

 


Przebywanie całymi dniami na szlaku, w odosobnieniu i otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów, wędrówka od schroniska do schroniska i od szczytu do szczytu to niesamowita przygoda i świetny sposób na złapanie równowagi, na oderwanie się od pośpiechu codzienności. Francuskie i włoskie Alpy Zachodnie – połączenie dzikich krajobrazów, starej kultury chłopskiej, dobrych schronisk i obiektów gastronomicznych świadczących wysoką jakość usług – stanowią wyjątkowo atrakcyjny obszar także do uprawiania trekkingu. W przewodniku zaprezentowano 30 wyselekcjonowanych wielodniowych tras – od weekendowych po dwutygodniowe.

Znajdziemy w nim nie tylko klasyki, jak „Tour du Mont Blanc” czy „Giro del Viso”, ale również niemal nieznane szlaki wysokogórskie, jak „Alta Via delle Alpi Graie” czy „Alta Via delle Biellese”. Skala trudności omawianych tras jest szeroka – od prostych wycieczek po wymagające trawersy, więc każdy może znaleźć swój wymarzony szlak.

Wszystkie trasy zawierają dokładny opis wędrówki, fragmenty map z naniesionym przebiegiem drogi i czytelnym profilem wysokościowym. Propozycje zakwaterowania podano wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami i numerami telefonów. Istotne kwestie, jak początek trasy, wymagania, czas przejścia i warianty, znajdują się w wyraźnie wydzielonych partiach informacyjnych. Ciekawy układ treści i fantastyczne kolorowe zdjęcia zachęcają do górskiej przygody.

Bezdroża
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-6988-7

Liczba stron: 352

Cena detaliczna: 79,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...