Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Analiza uwarunkowań gospodarczych i społecznych funkcjonowania rosyjskich okręgów federalnych Podręcznik akademicki

Duraj Natasza

Analiza uwarunkowań gospodarczych i społecznych funkcjonowania rosyjskich okręgów federalnych Podręcznik akademicki

42,90

 

Federacja Rosyjska jako największe pod względem powierzchni państwo świata jest krajem wielonarodowościowym, na terytorium którego funkcjonuje osiemdziesiąt pięć podmiotów, w tym dwadzieścia dwie republiki, dziewięć krajów, czterdzieści sześć obwodów, trzy miasta o znaczeniu federalnym, jeden obwód autonomiczny oraz cztery okręgi autonomiczne. Jest ona państwem o bardzo wysokim stopniu urbanizacji, posiada jedną z największych światowych gospodarek, dysponując największymi na świecie zasobami naturalnymi i źródłami energii.
W publikacji skoncentrowano się na problematyce rozwoju społeczno­ekonomicznego Federacji Rosyjskiej oraz dokonano szczegółowej analizy i syntezy wewnętrznych mechanizmów kształtujących procesy gospodarcze poszczególnych okręgów federalnych Rosji. Książka składa się z czterech rozdziałów. Każdy jest zwieńczony podsumowaniem, pytaniami odnoszącymi się do informacji w nim zawartych oraz zadaniami bazującymi na zagadnieniach omówionych w pracy.
Podręcznik jest adresowany do studentów studiów ekonomicznych pierwszego I drugiego stopnia oraz słuchaczy studiów podyplomowych na kierunkach ekonomia, zarządzanie, nauki polityczne. Może także służyć jako cenny materiał źródłowy dla szerokiego grona odbiorców zainteresowanych rozwojem społeczno-ekonomicznym Federacji Rosyjskiej oraz prowadzeniem działalności gospodarczej w Rosji.

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-822-0425-4

Liczba stron: 144

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...