Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego

Marcin Giełzak

Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego

35,00

 

Aby współczesna Polska mogła oddychać zarówno prawym, jak i lewym płucem, zachowując łączność ze wszystkimi nurtami swojej myśli, konieczna jest reintegracja tradycji lewicy niepodległościowej do syntezy dziejów polskich, w postaci oczyszczonej z komunistycznego nalotu propagandowego. Książka Antykomuniści lewicy stanowi całościową, rozciągniętą na blisko 150 lat historii, próbę wyznaczenia genezy i przebiegu linii oddzielającej socjalistów od komunistów niepodległościowców od kolaborantów, budowniczych falansterów od budowniczych łagrów.
Książkę rekomenduje do druku wybitny polski znawca historii historiografii Prof. dr hab. Rafał Stobiecki. Pisze on: „Biorąc pod uwagę wiek Autora, jego analizy są nad podziw dojrzałe, świetnie udokumentowane, przedstawione językiem zdradzającym zacięcie literackie. To historia historiografii czy, szerzej, historia idei, dobrej próby, wyróżniająca się samodzielnością myślenia i wysoką kulturą metodologiczną.
Marcin Giełzak (ur. 1987) – publicysta, historyk idei. Współorganizator pierwszych w Polsce wydarzeń poświęconych ekonomii współdzielonej oraz finansowaniu społecznościowemu. Publikował m. in. w pismach i na portalach „Nowy Obywatel”, „Midrasz”, „Liberte”, „Mam StartUp”, „Nowy Marketing”. Za pracę „Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego” został wyróżniony m.in. przez Polską Akademię Nauk, Instytut Pamięci Narodowej i Senat RP. Absolwent studiów magisterskich z zakresu historii oraz zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.
Książka została wydana przez "Wydawnictwo Nauka i Innowacje"

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-02-03

ISBN: 978-83-637-9565-8

Liczba stron: 272

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...