Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ateny. Pascal Lajt

Ateny. Pascal Lajt

8.0

(1 ocena) wspólnie z

16,92

 

Ateny Historia w otoczeniu magicznych plaż

Gdzie serwują najlepsze ouzo?

Jak brzmi grecki blues?

Ile wzgórz jest w Atenach?

Jak daleko na plażę?

Podczas podróży z Pascalem pofilozofujesz!

Tuż pod bajkowym osiedlem Anafiotika znajdują się uliczki wypełnione kawiarniami i tawernami. Są to bardzo specyficzne miejsca, ponieważ krzesła i ewentualnie poduchy, na których siadają klienci lokali usytuowane są na wąskich schodach. Jedną z ciekawszych kawiarni jest Cafe Melina, której wystrój poświęcony jest Melinie Mercouri, aktorce i minister kultury, która mocno przyczyniła się do rozwoju kulturowego kraju. Właśnie w tym miejscu, na rogu kawiarni, znajduje się jeden z najbardziej fotogenicznych punktów miasta, z fioletowymi bugenwillami.

Joanna Barska, autorka bloga podakropolem.pl

Budowle Akropolu pierwotnie były pomalowane na jaskrawe kolory. Polichromia pełniła funkcję estetyczną, gdyż idealnie współgrała ze stylem i charakterem poszczególnych gmachów. Miała również wymiar praktyczny – kolory chroniły oczy patrzących przed jaskrawym światłem słonecznym odbitym od białego, lśniącego kryształkami kwarcu marmuru pentelickiego.

Pascal
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8103-908-6

Liczba stron: 156

Format: 11.5x19.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...