Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bez makijażu Prawdziwe historie kobiet

Joanna Laprus-Mikulska, Shalit Willa

Bez makijażu Prawdziwe historie kobiet

5.7

(7 ocen) wspólnie z

45,00

 

Willa Shalit to córka znanego amerykańskiego dziennikarza. Joanna Laprus Mikulska - redaktorka, wydawca magazynów o książkach. Rozmawiają one z 55 znanymi kobietami, które w swojej dziedzinie osiągnęły bardzo wiele i zdecydowały podzielić się refleksją na temat tego, w jaki sposób nie tylko udało im się pogodzić pracę i sukces zawodowy z tradycyjnymi funkcjami - byciem matką, żoną, córką, panią domu - lecz również w jaki sposób potrafiły, łącząc twórczo te dwie domeny, zrozumieć lepiej siebie i osiągnąć wysoki poziom samoświadomości.
"Bez Makijażu" to autentyczne i bardzo osobiste historie ważnych kobiet świata kultury, biznesu, mediów i instytucji o ich życiu. Nawiązując do istotnych dla każdej z nich momentów, odpowiadają na pytanie, czym jest kobiecość. Ciekawe, że problemy nurtujące kobiety z rocznika 1920 i 1981, choć w różnym wymiarze, dziś potrafią być takie same - mieć podobne źródło itd.
Wśród bohaterek książki wymienić można: Meryl Streep, Kate Winslet, Ewę Woydyłło-Osiatyńską, Manuelę Gretkowską, Evę Hoffman, Vanessę Williams, Sylwię Chutnik czy Janinę Paradowską. Przedmowę do wydania polskiego napisała Agnieszka Rajewicz-Kozłowska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Kurhaus Publishing
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-639-9301-6

Tytuł oryginalny: Becoming Myself

Liczba stron: 368

Format: 120x200mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...