Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Białe na białym i inne opowiadania O przygodach geofizyków z Polskiej Akademii Nauk

Krauze Monika

Białe na białym i inne opowiadania O przygodach geofizyków z Polskiej Akademii Nauk

6.0

(2 oceny) wspólnie z

27,91

 

Wszyscy zastanawiamy się nad pochodzeniem Wszechświata, Ziemi i własnego życia. Geofizyka wspólnie z innymi dyscyplinami nauk o Ziemi jest kluczem do odkrywania naszego pochodzenia. Każdy z nas chce bezpiecznie i wygodnie żyć. Te dyscypliny naukowe pomagają nam w osiągnięciu tych celów, ostrzegając przed skutkami nieuniknionych katastrof naturalnych. Dzięki geofizyce poszukujemy i odpowiedzialnie wykorzystujemy zasoby naturalne naszej planety.
Kula ziemska oraz jej historia inspirują i intrygują ludzi. Pomyślcie zatem o tej dziedzinie wiedzy…
Tym razem przedstawiamy Wam ją w trochę innym świetle – poprzez niezwykłe przygody niezwykłych geofizyków. Bo każdy z nich to postać nieprzeciętna. Zapytajcie spotkanego na swojej drodze geofizyka o jego pracę, o jego misję, a zobaczycie ten blask w oczach. Nie ma wątpliwości, że nasza praca jest naszą pasją. Jesteśmy naukowcami.
Zapraszam Was w geofizyczną podróż widzianą oczami innych, w podróż, która może stanie się inspiracją do wyboru kariery naukowej, może do wyboru nauk o Ziemi jako hobby, a może inspiracją do zwiększania wiedzy w tym zakresie.
Prof. Beata Orlecka-Sikora, dyrektor Instytutu Geofizyki PAN
Monika Krauze – z wykształcenia przyrodniczka, z zamiłowania literatka. Zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu na dokończenie powieści Leopolda Tyrmanda Wędrówki i myśli porucznika Stukułki Wydawnictwo MG, Warszawa 2016 (jako Monika Dyrlica). Autorka przewodników po ZOO: Ogród zoologiczny Poznań: stare ZOO, Ogród zoologiczny Poznań: nowe ZOO, Wydawnictwo Miejskie 2002. Obecnie pracuje nad książkami dla dzieci.
Chodzi twardo po ziemi, ale z głową w chmurach. Wie, że wszystko jest możliwe. Kocha życie i ludzi. Widzi szklankę do połowy pełną. Jej marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną.
To było fascynujące, móc spotykać się z naukowcami IGF PAN, rozmawiać z nimi i na podstawie ich wspomnień dokonać fuzji nauki i literatury, tworząc finalnie coś tak oryginalnego, jak książka, którą trzymają Państwo w ręku – mówi. Będę szczęśliwa, jeśli opowiadania poruszą Państwa duszę i wywołają uśmiech. Życzę mnóstwa wrażeń podczas lektury!

Bookplan.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-949-8500-4

Liczba stron: 252

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...