Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia a reinkarnacja Albo Listy do Teofila

Irek Męclewski

Biblia a reinkarnacja Albo Listy do Teofila

9.0

(6 ocen) wspólnie z

32,52

 

„Zaglądając tu, spodziewałeś się – poniekąd słusznie – znaleźć jakiś opis tej książki. Ale czy zawsze, idąc do kina, warto przeczytać spojler? Skoro podjąłeś ten wysiłek, by zajrzeć na tył okładki, może to oznaczać, że słowa zawarte w tytule poruszyły w Tobie którąś strunę, czyli że już one same coś Ci mówią. A dodajmy do tego odrobinę statystyki: Księga rekordów Guinnessa stwierdza, że Biblia, z pięcioma miliardami wydanych egzemplarzy, jest czytelniczą rekordzistką wszech czasów. Reasumując, wydaje się nam, iż zawartość tej książki może Cię zainteresować, niezależnie od tego, co byś wyczytał z jej, mniej lub bardziej udanego, streszczenia”.

I ja gorąco Ci polecam: przeczytaj ją, nie wiedząc o niej nic, bo tytuł po części sam się komentuje (ale tylko po części), a w miarę zagłębiania się w treści na tej stronie, napotykać będziesz kolejne spojlery. Np. książka, jak wnioskować można z tytułu, mówi o rzeczach poważnych, sprawach życia i śmierci, które to sprawy dotyczą każdego z nas, włącznie z tymi, którzy by sobie tego stanowczo nie życzyli. A po części porusza te kwestie w sposób nie do końca poważny. I znów będą tacy, którzy takich rzeczy sobie stanowczo nie życzą.

I jeszcze jedno ostrzeżenie, które także znajdziesz na tylnej okładce: „Czytasz na własną odpowiedzialność”. Jednak, żeby na koniec nie wybrzmiewać tak srogo, przytoczę jeszcze krótki cytat z Isaaca Bashevisa Singera, który to cytat niespodziewanie stał się mottem książki:
„Dla tych, którzy chętni są podjąć wysiłek, wielkie cuda i niezwykłe skarby czekają złożone w ukryciu”.

Bar
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-960-9790-3

Liczba stron: 294

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...