Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bieganie 80/20 Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach

Fitzgerald Matt

Bieganie 80/20 Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach

6.6

(24 ocen) wspólnie z

37,90

 

Książka dla amatorów biegania, zwłaszcza przygotowujących się do takich masowych imprez jak organizowane w wielu miastach maratony czy półmaratony. Na podstawie analizy systemów treningowych najlepszych biegaczy długodystansowych autor pokazuje paradoksalną prawidłowość: aby mieć lepsze wyniki na ważnych imprezach, trzeba częściej biegać długo i na luzie.
Matt Fitzgerald tłumaczy, dlaczego zdecydowanie większą część treningu, aż 80 procent, powinno się odbywać z niską intensywnością, a pozostałe 20 procent z wysoką. Jako argumenty przedstawia wyniki najnowszych badań naukowych oraz analizy systemów treningowych największych zawodników. W drugiej części książki pokazuje, w jaki sposób ułożyć odpowiedni trening dla siebie oraz unikać pułapki instynktownego „przyspieszania” w lekkich biegach treningowych, która działa na naszą szkodę.

• Przygotowanie do biegów na 5K i 10K oraz półmaratonu i maratonu na trzech poziomach zaawansowania
• Formuła 80/20 w bieganiu wspomagającym odchudzanie
• Trening 80/20 w triatlonie

Typowy elitarny biegacz wykonuje cztery lekkie biegi na jeden ciężki, natomiast przeciętny amator odbywa jeden lekki bieg na jeden trudny. Zbyt częste bieganie zbyt intensywnie jest najpowszechniejszym i najbardziej szkodliwym błędem w tym sporcie.
Jak jednak wyznaczyć optymalną dla siebie intensywność treningową? Ten właśnie sekret wyjaśni nam ta książka.

Aha
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-722-9467-8

Tytuł oryginalny: 80/20 Running: Run Stronger and Race Faster By Training Slower

Liczba stron: 268

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...