Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Body Positive Superprzewodnik po ciałopozytywności

Nicola Morgan

Body Positive Superprzewodnik po ciałopozytywności

7.3

(13 ocen) wspólnie z

17,97

 

Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami i obrazami dotyczącymi naszego wyglądu. Media społecznościowe pełne są wystylizowanych i wyretuszowanych zdjęć i porad dotyczących tego, jak być „idealną wersją siebie”. To wszystko wpływa na to, w jaki sposób zaczynamy postrzegać siebie i nasze ciało. Skupiamy uwagę na swoim wyglądzie, dążąc do osiągnięcia ideału. Ta książka przekonuje, że ideały nie istnieją, podobnie jak kanony piękna. Zawarte w niej fakty, ciekawostki, zweryfikowane dane, porady, przykłady z życia wzięte, wypowiedzi specjalistów oraz młodych ludzi pomogą czytelnikom zrozumieć, jak zmienia się ciało i jak może być postrzegane. Autorka podpowiada także, jak dbać o siebie – o swoje ciało i swoją psychikę. Uczy, jak krok po kroku dochodzić do samoakceptacji i jak pokochać siebie samego. Nie unika także trudnych tematów, bardzo bliskim młodym ludziom, którzy dojrzewając, wkraczają w dorosły i skomplikowany świat, nie zawsze im przychylny. Omawia takie zagadnienia jak tożsamość płciowa i orientacja seksualna. Przybliża także problem zaburzeń odżywiania oraz cielesnych zaburzeń dysmorficznych (BDD). Przede wszystkim jednak ma na celu uświadomić swoim czytelnikom, że różnorodność jest super, a bycie sobą zawsze okazuje się lepsze i bardziej komfortowe niż podążanie za wirtualnymi wzorcami, które w rzeczywistości nie istnieją. Trzeba nauczyć się doceniać różnice i uwierzyć w to, że każde ciało jest wspaniałe.

Ya!
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-280-9425-3

Tytuł oryginalny: Body Positive Super guide to body positivity

Liczba stron: 304

Format: 12.3x19.4cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...