Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie

Ostrowska Bronisława

Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie

25,00

 

Bohaterski miś, czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie to książka nie tylko dla dzieci. Z przyjemnością przeczytają ją także starsi czytelnicy. Jest to piękna, bardzo patriotyczna narracja pluszaka urodzonego we Lwowie w 1910 roku, w pięćsetną rocznicę Grunwaldu. Od narodzin misia w szwalni, po koniec pierwszej wojny światowej miś rzucony jest w burzliwy wir historii, jest świadkiem wielu wydarzeń, które szczegółowo relacjonuje. Przeżywa chwile grozy, ale i ogromnej nadziei, gdy trafia do obozu Legionów Polskich, do gabinetu samego marszałka Piłsudskiego. Jego opowieść ma głęboko narodowy wydźwięk, warto ją przeczytać i przypomnieć sobie wartości, które zanikają w naszym kosmopolitycznym świecie. Dodatkowego uroku dodaje publikacji oryginalny język pierwszej połowy XX wieku i piękne ryciny autorstwa Kamila Mackiewicza. Bronisława Ostrowska znana jest przede wszystkim jako poetka i może dlatego, dzięki swojej niezwykłej wrażliwości i prywatnemu zaangażowaniu w bieżącą sytuację polityczną Polski, spod jej pióra mogła wyjść ta przepełniona duchem patriotyzmu książeczka dla dzieci. Tylko poeta może w tak subtelny sposób, prostym językiem przekazać ogromny ładunek pozytywnych, propolskich uczuć. W czasie, gdy książka powstawała cieszyliśmy się z niedawno odzyskanej niepodległości. Obecnie zapominamy i nie doceniamy tego, jakim ważnym faktem jest posiadanie własnej ojczyzny. W dobie globalnej wioski i galopującego konsumpcjonizmu Bohaterski miś może stać się podręcznikiem patriotyzmu dla młodych Polaków.

Volumina.pl
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-786-7680-5

Liczba stron: 160

Format: 17.0x24.0

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...