Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Borka i Sambor 6 Domowiki / Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Il. Kalinowski Karol

Borka i Sambor 6 Domowiki / Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

6.7

(3 oceny) wspólnie z

15,18

 

Szósty tom komiksu „Borka i Sambor”, zatytułowany „Domowiki”, opowiada historię przyjaźni bohaterów z chłopcem z Dani – Svenem, który przybył do Polski, by razem z ojcem walczyć z hordami złych upiorów. Wprowadzenie nowego bohatera pozwala zdynamizować relacje trójki dotychczasowych dziecięcych postaci.
 
Głównym plotem akcji w komiksie jest próba odzyskania skradzionego jaja, nasi bohaterowie szukają artefaktu i dociekają kto i dlaczego mógł zabrać ich magiczne jajo. Dzięki rozlicznym przygodom nawiązują nić przyjaźni ze Svenem. W nowym odcinku pojawia się również dawno nie widziany Wodnik, który dzięki uprzejmości Mileny – koleżanki dzieci z poprzedniej części „Wilki”, która stała się zielarką – powraca do swej pierwotnej postaci. Tytułowe domowiki to ukrywające się przed złymi upiorami dobre duchy, które potrzebują pomocy naszych bohaterów.
 
Ten tom nie odwołuje się bezpośrednio do legend czy baśni słowiańskich, ale pojawiają się w nim, w odwołaniach, postaci historyczne: książę Bolesław Chrobry, cesarz Otton, królowa Sygryda Storrada. W pewnym sensie przygotowuje czytelników na rozgrywającą się w ostatnim (8) tomie opowieść o koronacji Bolesława Chrobrego na króla.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-613-9173-9

Liczba stron: 32

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...