Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Boska Ja Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś

Małgorzata Lekan

Boska Ja Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś

9.0

(3 oceny) wspólnie z

25,86

 

Bądź sobą w pełni! Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności. Mierzymy się z brakiem akceptacji, zrozumienia, forsowaniem naszych granic. Często czujemy się osamotnione, zagrożone, a nawet niekochane. Małgorzata Lekan OP opowiada o sile oraz potencjale kobiecości. Mówi o tym, jak stać się kobietą pełną pasji i radości z życia, otwartą na nowe możliwości, ceniącą siebie. Pokazuje zarazem, jak przeżyć i poradzić sobie z porażkami, niską samooceną, toksycznymi relacjami czy źle wytyczonymi granicami. Dotyka też ważnych tematów związanych z duchowością oraz seksualnością. Na wszystkie te zagadnienia patrzy zarówno z perspektywy psychologicznej, jak i duchowej. Piękno i bezpieczeństwo – gdy te dwa elementy połączą się ze sobą, kobiecość może w nas eksplodować! Czym? Niezwykłą siłą, która wynika z tego, że zamieszkałam w sobie, czyli poznałam swoje możliwości i ograniczenia, z łagodnością przyjęłam własną wersję kobiecości jako wystarczającą, a zarazem niepowtarzalną. Małgorzata Lekan – dominikanka, absolwentka . studiów teologicznych we Franciscan University of Steubenville w USA i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Instytutu Studiów nad Seksualnością w Catholic Theological Union w Chicago. Jest zaangażowana w szeroko rozumiane dzieło ewangelizacji, zwłaszcza w działalność na rzecz kobiet. Prowadzi liczne kursy i warsztaty oraz autorski program Sobotnie Sesje Samorozwoju poświęcone odkrywaniu bezcennego daru kobiecości.

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-3127-2

Liczba stron: 240

Format: 20.2x14.2cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...