Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Boży influencer 14 dni z bł. Carlo Acutisem

Boży influencer 14 dni z bł. Carlo Acutisem

8.0

(1 ocena) wspólnie z

16,89

 

Nasz cel musi być nieskończony. Nieskończoność to nasza ojczyzna. Niebo czekało na nas od zawsze. (bł. Carlo Acutis)

10 października 2020 roku w bazylice św. Franciszka w Asyżu miała miejsce beatyfikacja Carla Acutisa. Od tego momentu miejsce to stało się celem licznych pielgrzymek z całego świata, a błogosławiony Carlo przez wielu został uznany za jednego z najważniejszych patronów młodego pokolenia. „Liczę na to, że jego przykład pomoże młodym ludziom iść drogą wiary” – tak o swym synu mówiła w jednym z wywiadów jego mama.

Odpowiadając na to życzenie i nawiązując do licznych wypowiedzi błogosławionego, ale także do świadectw o nim oraz homilii beatyfikacyjnej kard. Valliniego – autorzy tej książki objaśniają krok po kroku najważniejsze filary życia chrześcijańskiego, które dla bł. Carla Acutisa stały się drogą prowadzącą do nieba. Czternaście tekstów zebranych w tej publikacji przekonuje skutecznie, że przesłanie Bożego influencera jest dziś dla młodych chrześcijan aktualne i niezwykle atrakcyjne.

Ta nowocześnie zaprojektowana w pełnym kolorze książka może być doskonałym prezentem z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Błogosławiony milenials nie przestaje nas zadziwiać także po śmierci – jego coraz większa popularność na całym świecie to żywy dowód na to, że także dzisiaj chrześcijaństwo może być dla ludzi młodych cudowną przygodą i drogą do pełni życia. Polecam tę książkę bardzo serdecznie!

Jacek Wolan SP

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1089-3

Liczba stron: 180

Format: 19.0x12.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...