Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bramkarka i morze Lena i ja znowu a opałach

Maria Parr

Bramkarka i morze Lena i ja znowu a opałach

26,12

 

Dowcipna i wzruszająca powieść o prawdziwej przyjaźni. Długo wyczekiwana kontynuacja bestsellerowego "Gofrowego serca". Lena i Kręciołek mają 12 lat i nadal się przyjaźnią. Ale kiedy ma się dwanaście lat, nic już nie jest takie proste. Nad karierą bramkarską Leny zbierają się czarne chmury. Nowemu trenerowi drużyny piłkarskiej nie podoba się dziewczyna w chłopięcym zespole. Wszystkie budowane przez przyjaciół tratwy toną, morze wyrzuca z powrotem na brzeg każdą wysłaną przez nich w butelce wiadomość. A kiedy Kręciołek po raz pierwszy się zakocha, ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. To nie będzie łatwy rok. Ale Kręciołek i Lena nie należą do tych, którzy łatwo się poddają. W 2017 roku książka otrzymała prestiżową norweską nagrodę literacką Brageprisen w kategorii literatury dla dzieci i młodzieży. Niebawem ukaże się po duńsku, francusku, niderlandzku, niemiecku, rosyjsku, szwedzku i włosku. Siłą napędową tej książki – zarówno jeśli chodzi o język, jak i o fabułę – jest sugestywnie odmalowana perspektywa dwunastolatków. Maria Parr przekonująco pokazuje, jak intensywnie w tym wieku doświadcza się życia. Lena i Kręciołek dojrzewają, stawiają czoła nowym wyzwaniom – miłości, zazdrości, obawie przed śmiercią. […] Parr stworzyła ponadczasowy i uniwersalny literacki świat, do którego z przyjemnością się wraca. (z uzasadnienia jury Brageprisen)

Dwie Siostry
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 2

ISBN: 9788381505239

Tytuł oryginalny: Keeperen og havet

Liczba stron: 268

Format: 15.0x20.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Aneta W. Haldorsen

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...