Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bułeczka rządzi!

Sara Ohlsson

Bułeczka rządzi!

22,37

 

Pierwszy tom nowej serii o rezolutnej, pewnej siebie dziewczynce z głową pełną pomysłów, jej niepoprawnej mamie i zwariowanej babci.

Bułeczka tak naprawdę ma na imię Francesca, ale nikt tak do niej nie mówi. Mieszka z mamą i chodzi już do szkoły. Do rodziny należy jeszcze babcia, chociaż ona z nimi nie mieszka. Według Bułeczki mogłaby, ale mama jakoś się do tego nie pali. W każdym razie z babcią widują się prawie codziennie. A gdy spotkają się trzy tak nieprzeciętne kobiety, w wymyślaniu zwariowanych zabaw nikt ich nie przebije!

Dziś jest ten superdzień, kiedy mama i Bułeczka urządzają zawody. Zasady są proste: każda z nich wymyśla trzy konkurencje, nie wolno oszukiwać, a przegrana nie może obrażać się na tę, która wygra (co wcale nie jest takie proste!). Sędziuje babcia. Kto okaże się lepszy w biegu tyłem, kto w rzutach karnych, a kto w odgadywaniu smaków? Mama jest dobra w wielu rzeczach, ale tym razem Bułeczka ma plan!

Seria książek o Bułeczce to pełna subtelnego poczucia humoru rodzinna lektura o radości czerpanej z codziennych chwil i bycia razem. Dziecięca narratorka ujmująco wprowadza czytelnika w swój świat, w którym dzięki mamie i babci panują miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa.

Polecamy także pozostałe tomy przygód Bułeczki: Bułeczka ratuje świat, Bułeczka i miłość, Bułeczka ma tajemnicę oraz Bułeczka poznaje Bułeczkę.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-815-0522-2

Liczba stron: 92

Dwie Siostry

Format: 150x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Anna Czernow

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...